Divadelní ABCeda

ABCeda/DivadelniABCeda_8.4(6).jpg  ABCeda/DivadelniABCeda_13.5(6).jpg  ABCeda/DivadelniABCEda_Skvrnakova(6).jpg

Další termíny Divadelní ABCedy nejsou momentálně vypsány. Pro další informace o nastávajících workshopech a kurzech sledujte naše stránky.Ilustrační fotografie z ABCedy pro mladší děti 

ABCeda/DivadelniABCeda(10).jpg  ABCeda/DivadelniABCeda(17).jpg ABCeda/DivadelniABCeda(2).jpg   Naše jednodenní divadelní dílnička nazvaná Divadelní ABCeda vás seznámí se světem divadla, kde kromě herců můžete potkat i spoustu dalších profesí, jako je například režisér, zvukař, maskérka, rekvizitář atd. Naučíte se tedy nejen hrát si na herce, ale také se dozvíte, jak funguje divadlo a jak vzniká divadelní představení. V každé dílničce si budeme „hrát“ na něco jiného.
Můžete se těšit na lákavá témata, například Divadelní království, Cirkus, Co se stalo v českém lese?, Horové husťárny a další.
 
Aby se nám lépe pracovalo, rozdělili jsme divadelní dílničky na dvě věkové kategorie:
 
Mladší věková kategorie – pro děti od 3 do 7 let a jejich rodiče. Divadelní ABCeda pro tuto skupinu bude začínat pohádkovými slovy: Bylo jednou jedno…
 
Starší věková kategorie – pro děti od 7 do 12 let. Divadelní ABCeda pro tuto skupinu ponese nějaký „cool“ název.

ABCeda/DivadelniABCeda_13.5(5).jpg  ABCeda/DivadelniABCeda_13.5(2).jpg  ABCeda/DivadelniABCeda_13.5(3).jpg
 

Přečtěte si krátký rozhovor o ABCedě s lektorkou Henrietou Hornáčkovou:

Divadlo v této sezoně připravuje workshopy pro děti a rodiče, na kterých byste se měla podílet. Prozradíte víc?

ABCeda/DivadelniABCEda_Skvrnakova(8).jpg
Společně s PR Městských divadel pražských jsme dostali nápad zrealizovat workshop pro děti, podobný jako je Herecký kurz pro neherce, který naše divadlo pořádá pro dospělé.
Workshop nebo tzv. „divadelní dílničku“ bych chtěla vést s herečkou, režisérkou a divadelní pedagožkou Petrou Johansson. Nazvaly jsme ji Divadelní ABCeda. Prozatím by se měla pořádat jednou měsíčně pro dvě věkově odlišné skupiny dětí, tedy Skupinu A – děti předškolního a mladšího školního věku (3 až 7 let) a Skupinu B – děti mladšího a staršího školního věku (8 až 12 let). Tyto skupiny by se po měsíci střídaly.
 
Chápu to jako věc, která by měla děti naučit milovat divadlo. Čím je tedy vy osobně chcete získat?

Spoléhám na svou energii, nadšení, zapálení pro věc a pro divadlo jako takové. V neposlední řadě je chci nalákat také tím, že dílnička bude zakončena tzv. interaktivním představením. Jeho cílem nebude primárně samotné představení, ale rozvíjení divadelního povědomí, uměleckého cítění, myšlení i fantazie, podpora schopnosti sebevyjádření a sebeprezentace, navázání kontaktu mezi divadlem, dětským divákem a jeho rodiči. 
 
Máte už nějakou podobnou zkušenost z umělecké práce s dětmi?
ABCeda/DivadelniABCEda_Skvrnakova(5).jpg
Práce s dětmi mě odjakživa velmi baví, nabíjí a naplňuje. Mám o 9 let mladší sestru a všechny sestřenice a bratranci jsou také mladší než já. Každé prázdniny jsem pro ně vymýšlela program, hry, hrála s nimi pohádky a obsazovala je do různých rolí. :-) A tam to asi někde začalo!
Pocházím z učitelské rodiny, všichni z matčiny strany jsou učitelé a celý život se věnovali dětem a práci s dětmi. Já jsem také vystudovala kromě DAMU Pedagogickou fakultu – obor učitelství 1. stupně. Maminka, mimo jiných předmětů, učí na PdF UHK i dramatickou výchovu. Několik let jsem jezdila na tábory jako vedoucí, kde jsem získala mnoho podnětných zkušeností. Před třemi lety jsem založila s kamarádkou učitelkou Martinou Seidlerovou Rodinné centrum Pískle, kde se zaměřujeme na práci s celými rodinami, především na spolupráci rodičů s dětmi, podporu mezilidských vztahů atd. A jako poslední zkušenost mohu uvést spolupráci s uměleckou agenturou Ambrózia, která pořádá pro děti umělecké vzdělávací kurzy, kde jsem letos v létě působila jako lektorka herectví, tance a filmové tvorby. Nu, a tohle vše se nějak spojilo dohromady a jsem moc ráda, že vznikl nápad založit Divadelní ABCedu.

ABCeda/DivadelniABCEda_Skvrnakova(18).jpg ABCeda/DivadelniABCeda_8.4(17).jpg ABCeda/DivadelniABCeda_8.4(3).jpg
 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí