Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko

do%20stranek/festival/Vanocni_festival_logo_2014.jpg

sedmý ročník

2. prosince 2017

 
14:00 Vyšla hvězda nad Betlémem (Divadlo DRAK) - Divadlo Rokoko
15:15 Ježíšek Superstar (Malé divadlo České Budějovice) – Divadlo ABC
18:00 Vánoce tří sněhuláků (Divadlo rozmanitostí, Most) - Divadlo Rokoko
19:00 České Vánoce (Městská divadla pražská) - Divadlo ABC

 V Divadle ABC je ZDARMA pro všechny zájemce od 14:30 do 19 hodin doprovodný program pro děti i dospělé, podrobnější informace najdete níže.

Partnerem akce je Pohadkar.cz.

 

Divadlo DRAK Hradec Královéfestival/Vysla_hvezda_nad_Betlemem_Jiri_N_Jelinek(8).jpg

Vyšla hvězda nad Betlémem


Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka. Adventní období je už neodmyslitelně spjato s přeplněnými hypermarkety a hektickými přípravami oslav, stejně jako záplavou novinových článků, které si toto třeštění berou na mušku a žehrají na vyprázdněný charakter současných Vánoc. Stalo se tradicí Divadla Drak uvádět v tomto čase jako protiváhu všemu výše zmíněnému hry s biblickou tématikou a namísto kárání je pozvat ke společnému estetickému zážitku opírajícímu se o základní příběhy naší křesťanské tradice a jejich humanistického poselství. Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem v tomto plně navazuje na předchozí Štědrej večer nastal a Hej, Mistře! Soustřeďuje se přímo na pasáže z Nového zákona, které se vážou k narození Ježíše (Zvěstování, Zrození, Pastýři, Tři králové, Vraždění neviňátek, Útěk do Egypta, Návrat do Galileje) a tvoří tak duchovní podklad vánočních svátků.

Hrají: J. Vavřínová, D. Linka, M. Hajn, J. Popela, J. Vyšohlíd, F. Huml, B. Humel a P. Lustyková

Režie: Jakub Vašíček, námět: Josef Volák, scénář: Pavel Vašíček, dramaturgie: Tomáš Jarkovský, scénografie: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová, loutky a malby: Jiří Bareš, hudba: Adam Michna z Otradovic, Daniel Čámský

Pro děti od 6 let
50 min bez přestávky

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ Je nám líto, ale náš prodejní systém neumožňuje uplatnění rodinné vstupenky přes internet. Místa lze ale rezervovat za plnou cenu a poté o slevu zažádat na pokladně.


 

Malé divadlo České Budějovice

Ježíšek Superstar festival/IMG_2544.jpg

Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky!

Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

P. S. Dárky nenoste, už je velkej.

Pokud čekáte klasickou vánoční hru opřenou o křesťanskou tradici, pak raději zůstaňte doma. Ovšem, pokud se vy i vaše děti budete chtít dobře pobavit, užít si spoustu originální hudby a nebude vám vadit trochu jiný, moderní pohled na oslavu Ježíškových narozenin, pak určitě přijďte. Hlavní hrdinové - Ježíšek, Anděl a Wolfgang Amadeus Mozart rozehrají pestrou škálu všemožných hudebních nástrojů, a dostanou vás do varu nejen novými verzemi klasických koled, ale i celou řadou dalších překvapivě zvolených skladeb.

Hrají: M. Dobíšek, P. Hubík, D. Posekaná a B. Veselý

Režie: Janek Lesák, dramaturgie: Natálie Preslová, výprava: Tereza Vašíčková, hudba: Jan Čtrvtník


Pro všechny dárečky od 6 let.


 


Divadlo rozmanitostí Most

Vánoce tří sněhulákůalbum/Album_Model_Album/483/DSC_1513.jpg

Veselá příprava štědrovečerní hostiny s pohádkovým dárkem:

"V jednom malém městě, na konci tiché ulice stál sněhulák. Tři bílé koule, hrnec místo čepice, v obličeji mrkev a kousky uhlí. Docela obyčejný sněhulák, kdyby mu však nějaký poeta, místo obvyklého koštěte, nedal do ruky papírovou růži. A tak tam stál, říkejme mu třeba sněhový Pierot, hlavu trochu na stranu a naslouchal tichým tónům vánočních koled, které zvonily v jeho plechovém uchu. Něžné vločky padaly a padaly… Byl štědrý večer."  Tak začíná pohádka o Třech sněhulácích. Ovšem než se spustí tento pohádkový dárek, musí se za nebeskou branou, kde dohlíží nad pořádkem svatý Petr, udělat všechny přípravy spojené se šťedrovečerní hostinou. Rozdováděným andílkům to jde tak trochu ztuha, zvláště, když je navštíví zvědavý čert, který se s anděly skamarádil už o loňských vánocích...


Hrají: Svatý Petr, J. Raková, P. Rak, P. Zikmund a další

Režie a dramaturgie: Pavel Polák a Milan Pavlík, výprava: Marie Stejskalová, hudba: Jan Turek
 
Pro děti od 3 let
50 min bez přestávky


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ Je nám líto, ale náš prodejní systém neumožňuje nákup rodinné vstupenky přes internet. Místa lze ale rezervovat za plnou cenu a poté o slevu zažádat na pokladně.

České Vánocedo%20stranek/festival/DSC_1779.jpg

Jiří Janků
Městská divadla pražská
České Vánoce nejsou vánoční hrou v klasickém slova smyslu, ale velmi svéráznou adaptací starého známého příběhu, která je inspirována lidovým barokním divadlem, ladovskými jesličkami a také dnešní většinově ateistickou společností, která Vánoce již dávno nevnímá jen jako svátky slavící Boží narození. Vše se nese v duchu velké nadsázky a příběh přináší nečekané a paradoxní situace.


Hrají: Hanuš Bor, Vasil Fridrich, Dana Batulková / Eva Nádaždyová, Zdeněk Velen, Veronika Janků, Jaroslav Slánský, Kateřina Lojdová, Svatava Milková  / Lucie Pernetová, Lenka Zbranková, Lukáš Jurek, Martin Písařík, Jiří Hána.
Režie: Petr Svojtka, dramaturg: Jiří Janků, výprava: Marie Rašková, hudba: Tomáš Kořének.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ Je nám líto, ale náš prodejní systém neumožňuje nákup rodinné vstupenky přes internet. Místa lze ale rezervovat za plnou cenu a poté o slevu zažádat na pokladně.


Doprovodný program v Divadle ABC bude probíhat od 14:30 do 19 hodin

Pro všechny s platnou vstupenkou z jakéhokoliv festivalového představení

  •  Mikulášská besídka
v Divadle ABC od 16:40 do 17:30 h a od 18:15 do 19 hodin. Děti, které našemu Mikuláši přednesou hezkou básničku, říkanku či zazpívají písničku, budou odměněny něčím dobrým na zub.
  • Pošta pro Ježíška
Z Divadla ABC půjde pošta přímo Ježíškovi. Děti mohou napsat Ježíškovi dopis, zapečetit ho vlastnoručně vyrobenou pečetí a odeslat ho naší Andělskou poštou, do Ježíškových rukou.
 
  • Výtvarná dílnička

Pro všechny tvořivé bude určena naše dílnička, letos si děti budou moci vyzkoušet zdobení perníčků, výrobu ozdob z včelího vosku či korálků nebo si vytvořit prasátko pro štěstí.

  • Vánoční trhy

Jako každý rok jsme ke spolupráci na Vánočních trzích přizvali neziskové organizace, které budou nabízet své výrobky z chráněných dílen. Mezi jejich produkty se dají nakoupit i velmi milé vánoční dárky. Budou zde například Kozí pelíšek, Chráněná dílna A MANO, Děvet životů, Sdružení Tulipán a další.

Pro všechny naše diváky budeme mít na našich trzích připraveno i drobné vánoční pohoštění – cukroví, vánočky, horký čaj a pro dospěláky i něco ostřejšího.

Ceny vstupenek:

1. cenová zóna 200 Kč
2. cenová zóna 160 Kč
3. cenová zóna 90 Kč
 
Na Vánoční festival je možné také využít rodinnou vstupenku (k nákupu dvou vstupenek za plnou cenu jdou vaše dvě děti do 15 let zdarma).
Rodinnou slevu bohužel nelze uplatnit při platbě přes internet. Vstupenky si ale můžete rezervovat a o slevu zažádat při vyzvedávání na pokladně.

 

 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí