13.06.2017

Dramplán na příští sezonu

​Divadla ABC a Rokoko uvedou šest nových inscenací
Městská divadla pražská představila dramaturgický plán na divadelní sezonu 2017/2018. Diváci se mohou těšit na šest nových inscenací. V Divadle ABC uvidí premiéru úspěšného německého dramatu Teror Ferdinanda von Schiracha, komedii ze současnosti IMAMMA izraelské autorky Hadar Galron a autorský projekt Pavla Kheka a Jiřího Janků Tančírna 1918–2018. Na prknech Divadla Rokoko budou moci zhlédnout hru Otec od Floriana Zellera, jednoho z nejtalentovanějších autorů současnosti, novou adaptaci klasického ruského románu Idiot Fjodora Michajloviče Dostojevského nebo komorní drama Stop Kiss.

V Divadle ABC nastuduje režisér Ondřej Zajíc dokumentární drama ze současnosti Teror od Ferdinanda von Schiracha. Hra slavila úspěch na celé řadě zahraničních divadelních scén. Před zraky diváků se na jevišti odehrává skutečné soudní přelíčení a oni se stávají jeho přímými aktéry, rozhodujícími o vině a nevině. Druhá podzimní premiéra v Divadle Rokoko vznikne pod režijním vedením Petra Svojtky. Hra Otec jednoho z neoceňovanějších současných dramatiků Floriana Zellera je dojemná a současně vtipná tragikomedie o jednom smutném fenoménu naší doby – stařecké demenci.

Březnové premiéry v Městských divadlech pražských obstarají hry IMAMMA a Idiot. Pro scénu Divadla ABC připraví režisér Petr Svojtka hru známé izraelské autorky Hadar Galron IMAMMA. Tato komedie ze současnosti nahlíží s humorem na radosti a strasti moderního rodičovství. V Divadle Rokoko bude mít svoji premiéru nové zpracování jednoho z nejznámějších ruských románů Idiot. Inscenaci o hledání smyslu bytí ve světě beznaděje a zápasu o pobloudilou duši mezi nekonečnou dobrotou a brutální přízemností nastuduje režisér Pavel Khek.

Závěr sezony v Divadle ABC bude patřit autorské hře režiséra Pavla Kheka a dramaturga Jiřího Janků Tančírna 1918–2018. Taneční férie provede diváky moderními dějinami našeho národa bez velkých slov, zato se spoustou tance a hudby. Pro Divadlo Rokoko chystá režisér Ondřej Zajíc komorní drama Stop Kiss. Hra o hledání sebe sama, jinakosti a toleranci si klade otázky, jak se zachovat v situacích, měnících od základů život člověka.

Tento dramaturgický plán zcela jasně odráží směr, který je pro Městská divadla pražská stěžejní. Naším cílem je přinášet divákům nejen estetický zážitek, ale také reflektovat stav současné společnosti. Nové i stávající inscenace, uváděné v Městských divadlech pražských, mají především vést k zamyšlení a podnítit diskusi o daném tématu,“ říká umělecký šéf Petr Svojtka.

Na anotace jednotlivých inscenací se podívejte ZDE.
 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí