21.02.2018

Derniéry

v květnu a červnu

Vždy na konci každé sezony se musíme rozoučit s některými z našich inscenací, aby na jejich místo mohly nastoupit nové.

Letos se rozloučíme s těmito inscenacemi:
V květnu to budou Macbeth  a Tanec smrti  v Divadle ABC
a v červnu v Divadle ABC August August, augustV+W Revue  a v Divadle Rokoko: Molly SweeneyTop Dogs

Vše má svůj začátek i konec. V životě i v divadle. Proces výběru inscenací, které půjdou do derniéry, je dlouhý, složitý a bolavý a rozhoduje v něm celá řada faktorů, např. jak dlouho se inscenace hraje, objemnost dekorace (v Rokoku i ABC máme velmi omezené skladovací prostory), proměňující se časové dispozice hostujících herců, dramaturgická skladba repertoáru, návštěvnost a tržebnost inscenace. Žádný z těchto faktorů není dominantní. Především je ale třeba mít na paměti, že každý měsíc má prostě omezený počet hracích termínů a nelze jej nafouknout. Proto pokud tedy připravujeme nové inscenace, nutně se s některými staršími musíme rozloučit - jsou to zkrátka spojité nádoby.

Všechny letos derniérované inscenace měly každopádně svou krásnou éru a naplnily svůj smysl. Pokud jste je doposud neviděli, nebo naopak patří mezi vaše oblíbené, budete mít do června ještě hodně možností na ně do Městských divadel pražských přijít!

Věříme, že i naše nové inscenace se vám budou líbit!
 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí