10.10.2018

Festival Ostrava v Praze

v  divadle Komedie
V Komedii uvidíte to nejlepší z ostravských divadel!

Šest večerů na začátku listopadu v divadle Komedie bude patřit festivalu Ostrava v Praze. Festivalová představení se odehrají kromě Komedie i v Divadle Pod Palmovkou a v Divadle v Celetné. Osm inscenací vybírala divadla sama, jde vždy o divácky velmi úspěšné kusy pozitivně hodnocené také kritikou a ověnčené diváckými i odbornými cenami.
Postupně tak pražské publikum zhlédne inscenace z Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna, Divadla Petra Bezruče a Divadla loutek Ostrava. 

,,Pražskému publiku naše divadlo nabídne  tři další inscenace v Divadle Komedie. Soudobou světovou operu ve večeru nazvaném Opera? Opera!!! (tři díla uvedená v rámci unikátního bienále Dny nové opery Ostrava), hru Brada Frasera Teď mě zabij, a konečně hudební dílo Jaroslava Duška, Maria Buzziho a Ondřeje Smeykala L2: Brána života! Tato představení budeme hrát od 2. do 4. listopadu,“ přibližuje ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil s tím, že Lazebníka sevillského!!! i hudební drama L2:Brána života! tvůrčí týmy upravily do komornější – zájezdové podoby a Duškovo dílo už letos mělo vyprodáno v červnu na festivalu Smetanova Litomyšl.
 
Divadlo Petra Bezruče bude hrát na scéně Divadla Komedie 6. listopadu Maryšu bratří Mrštíků. Ta byla divácky nejúspěšnější premiérou uplynulé sezóny. Čtyřnásobné Divadlo roku – ostravská Aréna – vsadilo podobně jako Bezruči na klasiku a sehraje na scéně Divadla Komedie Čechovovy Tři sestry (5.listopadu). Loutkové divadlo nabídne tamtéž vzpomínkovou hudební hru Stříhali dohola Josefa Kajnara (7. listopadu).

Program festivalu Ostrava v Praze

1. 11.   19.00   Lazebník sevilský!!! (Národní divadlo moravskoslezské) - Divadlo Pod Palmovkou
2. 11.   19.30   Opera??? Opera!!!  (Národní divadlo moravskoslezské) - Komedie
3. 11.   19.30   Teď mě zabij  (Národní divadlo moravskoslezské) - Komedie
4. 11.   19.30   L2: Brána života  (Národní divadlo moravskoslezské) - Komedie
5. 11.   19.30   Tři sestry (Komorní scéna Aréna) - Komedie
6. 11.   19.30   Maryša (Divadlo Petra Bezruče) - Komedie
7. 11.   19.30   Stříhali dohola Josefa Kajnara (Divadlo loutek Ostrava) - Komedie
8. 11.   19.00   Spalovač mrtvol (Divadlo Petra Bezruče) - Divadlo v Celetné


Více informací najdete na webových stránkách festivalu: https://vpraze.ostrava.cz/


Festival Ostrava v Praze vznikl v roce 2010 jako jedna z akcí při vyhlášení kandidatury Ostravy na Evropské město kultury pro rok 2015. A koná se od té doby každoročně s velkým úspěchem. Osmý ročník festivalu Ostrava v Praze ovládl vloni v listopadu šest pražských divadel, devět představení vidělo asi 2500 diváků a většina z nich byla vyprodaná. Letos je k dispozici také asi 2500 vstupenek.

do%20stranek/obrazky/O_P-logo_1.jpg

 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí