Markéta Lazarová Divadlo ABC

Vladislav Vančura Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Markéta Veronika Kubařová
Mikoláš Tomáš Novotný
Lazar Lukáš Jurek
Kozlík Jiří Schwarz
Kateřina Jitka Smutná
Blažena Evellyn Pacoláková
Alexandra Diana Šoltýsová
Kristián Viktor Dvořák
Pivo Milan Kačmarčík
Hrabě Kristián Hanuš Bor
Jan Vuk G. Čelebić
Adam Robert Hájek / Aleš Petráš
Kulíšek Petr Klimeš
Sovička Jan Mašek
 
Režie Pavel Khek

Adaptace
a dramaturgie

Věra Mašková
Úprava Pavel Khek
Scéna Michal Syrový
Kostýmy Agnieszka Pátá-Oldak
Hudba David Hlaváč, Petr Zatloukal
Pohybová spolupráce Svatava Milková
Souboje a bojové scény Petr Nůsek
Asistentka režie Lenka Smrčková

Divadelní adaptace známého románu Vladislava Vančury.

Vančurův nejznámější román patří dnes už mezi klasická díla české literatury. Nádherným jazykem vyprávěný příběh nás zavádí do dávných časů naší historie, kdy se z pohanského temna těžce rodilo křesťanství a z nespoutaného života divokých kmenů civilizace. Uprostřed násilí, neúprosného koloběhu krevní msty a neutuchajících konfrontací se setkávají dva naprosto odlišní lidé – loupežník Mikoláš a Markéta, dcera jeho nepřítele, která byla navíc zaslíbena Bohu. Láska, která je zachvátí jako příval, jako neúprosná přírodní síla, je ve světě, v němž žijí, absurdní a má jen pramalou naději na šťastnou budoucnost. Vždyť kolem nich zuří válka. Mikolášova rodina bojuje s Lazarem, ale zároveň stojí proti všem divokým tlupám loupeživých rytířů královské vojsko a královské soudy. Jak si v takovém světě zachovat čest, nevinnost, čisté svědomí, zdravý rozum? Jak v takovém světě najít kousek místa pro lásku?
Otázky, před něž staví Vančura svoje hrdiny i čtenáře, neztrácejí na aktuálnosti ani dnes. Svědčí o tom nejen neutuchající zájem čtenářů, ale i obrovská obliba filmové podoby Markéty Lazarové a četné divadelní adaptace. Pro Městská divadla pražská nastudoval novou verzi režisér Pavel Khek, jehož inscenace románu Želary patří k divácky nejoblíbenějším představením našeho divadla.

Délka představení: 2 h 35 | Premiéra: 01.01.1970

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí