Vše o mé matce Divadlo ABC

Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Manuela Dana Batulková
Esteban Viktor Dvořák
Nina Cruz Lucie Roznětínská / Nikol Kouklová
Huma Rojo Dana Syslová
Agrado Vladimír Marek
Sestra Rosa Evellyn Pacoláková
Její matka Carmen Mayerová
Alicia, Isabella Veronika Janků
Doktor, Gynekolog Jaroslav Vlach
Jeptiška, sestra, ošetřovatelka (alt.) Kateřina Vainarová / Daniela Choděrová
Mario del Toro Stanislav Lehký
Alex, Klient, Doktor v Tramvaji Radim Kalvoda
Lola Ivan Koreček
 
Režie Peter Gábor
Překlad Pavel Dominik
Dramaturg Věra Mašková
Scéna Jozef Ciller
Kostýmy Katarína Holková
Hudba Alberto Iglesias

Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvečních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.

Už řadu let je každý nový film Pedra Almodóvara očekáván s napětím. Enfant terrible evropské kinematografie dokáže překvapovat a šokovat. Nikoli tím, jaká si volí témata, ale tím, do jakých hloubek je schopen zajít při jejich zpracovávání. Nezastaví se na hranicích konvenčního vnímání a konvenčního vkusu, překračuje veškerá tabu. Cílem však není pohoršovat či děsit, Almodóvar přes všechnu svou kontroverznost patří k tvůrcům něžným a laskavým. Osvobozující katarze jeho díla však není zadarmo; je třeba poznat život v celé jeho bolestné rozmanitosti, hrůze a nízkosti, aby potom naše láska ke světu i k ostatním měla skutečnou cenu. Láska jako dominantní princip života, láska odpouštějící, ne jednou, ale stokrát, láska v nekonečně mnoho podobách, vysokých, metafyzických, i těch nejnižších, živočišných, je ústředním motivem kultovního díla Vše o mé matce, které poté, co úspěšně obletělo svět ve své filmové podobě, našlo cestu i na evropská jeviště. Divadelní podobu mu spolu s autorem vtiskl anglický dramatik Adamson, jenž ji uvedl v londýnském West Endu. Pouť matky, kterou postihla nejtěžší životní ztráta, za novou nadějí, příběh plný neočekávaných zákrut a tajemství, odehrávající se částečně v divadelním prostředí, byl na prknech Divadla ABC uveden v české premiéře v režii Petera Gábora.

Délka představení: 2h 45 | Premiéra: 20.02.2010

Napsali o nás

ABC svou inscenací Vše o mé matce překonává Almodóvarův film

Jan Januš, 24.02.2010
Dana Batulková, Dana Syslová, Vladimír Marek a Evellyn Pacoláková - to jsou hlavní hvězdy inscenace hry Samuela Adamsona napsané podle stejnojmenného filmu španělského režiséra Pedra Almodóvara, kterou od 20. února uvádí Divadlo ABC. V překladu Pavla Dominika hru režíroval Peter Gábor.

Číst dále…

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí