Třikrát život Divadlo ABC

Yasmina Reza Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Inez Simona Stašová
Soňa Veronika Gajerová
Hubert Oldřich Vízner
Henri Otakar Brousek ml.

Režie Milan Schejbal
Překlad Renata Vejdovcová
Dramaturg Pavlína Morávková
Scéna Kateřina Baranowská
Kostýmy Kateřina Baranowská
Hudba Dalibor Gondík

Neobyčejně dráždivá groteskní komedie současné francouzské autorky, jejíž hru Obraz (Art) uvedlo Divadlo ABC s velkým úspěchem před několika lety. V prozatím poslední hře Yasminy Rezy - Třikrát život - se stejně jako v Obrazu setkáváme se zcela obyčejnými lidmi, kteří mají s námi všemi mnoho společného. Jde o dva manželské páry. Jeden z nich přichází na večeři ke druhému, ale přichází o den dřív, než bylo domluveno. Ve třech variantách této jediné výchozí situace se pak rozvíjí hra o setkávání a míjení se, o chtění domluvit se i o snaze bořit zajeté koleje života. Hra o touze po tom, co nemáme, ale chceme a nikdy nemůžeme mít, hra o životě viděném jakoby pod lupou.

Jazyk Yasminy Rezy je mistrně úsporný a její nejnovější hra je provokativní, nabitá napětím, vtipnými kontrasty a ironií. Nutí k smíchu i k mrazení v zádech. Hra Třikrát život je pro divadelníky přitažlivá i proto, že se jednotlivé postavy představují ve třech variacích jedné situace v nečekaně nových souvislostech. Důkazem toho může být i skutečnost, že tato groteskní komedie s hořkými podtóny se uvádí na mnoha evropských scénách, ty nejprestižnější nevyjímaje - a vždy s velkým diváckým úspěchem.

Délka představení: 2 h | Premiéra: 01.01.1970

Napsali o nás

V ABC můžete zažít život i třikrát

Katka Bartošová, Lacultura, 22.06.2011

 Městská divadla pražská tímto titulem uvádí v pořadí již druhou hru současné francouzské autorky Yasminy Rezy, která v ní nechává opět mistrně rozehrát svůj specifický smysl pro humor založený na zkratce a narážkách. Divadelní hra v režii Milana Schejbala poodhaluje charaktery postav, které se v průběhu večerů vyvíjejí, i jejich všední život a náhled na něj.

 

 

Číst dále…

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí