Tajemné rozcestí Divadlo ABC

Jaan Tätte
Detail fotogalerie

Hrají

Osvald Ladislav Mrkvička
Laura Lucie Pernetová
Roland Martin Písařík
Muž Zdeněk Vencl

Režie Lída Engelová
Dramaturg Johana Kudláčková
Scéna Jan Štěpánek
Kostýmy Jan Štěpánek
Hudba Nikos Engonidis


Hra o zázracích  a penězích a také o děravé naději, že by láska a peníze mohly být slučitelné.

Tajemné rozcestí je moderní parafrází pohádky o zlaté rybce. Hra byla s úspěchem uvedena nejen v Tallinu, ale například i ve Stuttgartu či Londýně. Svou zápletkou připomíná slavný film Neslušný návrh s Robertem Redfordem a Demi Mooreovou. V naší inscenaci exceluje hostující Ladislav Mrkvička, Lucie Pernetová a Martin Písařík. Obsazení dopňuje Zdeněk Vencl.

Hra s podtitulem Zlatá rybka po estonsku klade zásadní otázku: jak daleko je ochoten za peníze člověk jít? Dá přednost penězům nebo lásce? K čemu tíhne lidská přirozenost? Je to chytrý, přitažlivý příběh, který se s lehkostí a vtipem pohybuje od pohádky k společenské satiře, od komedie k psychologickému thrilleru. A určitě je i první estonskou hrou, která díky svému pohledu až na dno duše, ale také dobře vystavěné zápletce, sugestivně stupňované atmosféře a skvěle napsaným postavám, slaví úspěchy v celém světě. Má výhodu v tom, že divákům ponechává děravou naději, že by láska a peníze mohly být slučitelné. Hru uvádíme v české premiéře v Divadle ABC v režii Lídy Engelové.

Autor Jaan Tätte je nejen úspěšným dramatikem, ale také folkovým zpěvákem. Jeho písně, které vzdáleně připomínají balady Leonarda Cohena, jsou v jeho rodné zemi velmi oblíbené a v Estonsku je vnímán podobně jako u nás Jaromír Nohavica.

Vztahová komedie, která svou zápletkou připomíná slavný film Neslušný návrh.

Délka představení: 2 h | Premiéra: 11.11.2009

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí