Romantický víkend

John Godber
Detail fotogalerie

Hrají

Beth Petra Špalková
Alan Jan Novotný
 
Režie Vojtěch Štěpánek
Překlad Pavel Dominik

 


Hry Johna Godbera se hrají na jevištích celého světa. V roce 1993 byl vyhlášen třetím nejhranějším dramatikem ve Velké Británii hned za W. Shakespearem a A. Ayckbournem. Pětkrát obdržel cenu na festivalu Fringe v Edinburghu včetně Ceny Lawrence Oliviera za komedii roku Up 'N' Down a v Los Angeles obdržel sedmkrát Cenu kritiky, v Chicagu dalších pět cen. Nejčastěji se uvádí hry Bouncers a April in Paris. V roce 1994 byl nominován za hru April in Paris ( Romantický víkend ) na Nejlepší komedii roku.

Během své plodné kariéry se kromě divadla také věnuje tvorbě ve filmu a v televizi. Za scénář My Kingdom for a Horse v hlavní roli se Seanem Beanem byl nominován na alternativní cenu BAFTA a za Oddsquad obdržel cenu za původní scénář.

Je to už dvacettři let, co uznávaný dramatik napsal hořkosladkou komedii Romantický víkend, a přesto se hraje dodnes. Poprvé hru autor uvedl v roce 1992, kdy si společně se svou ženou zahráli manželskou dvojici Alana a Bet.

Komedie vypráví příběh Ala a Bet, yorkshirského páru, jehož ustaraný vztah se láme pod tíhou všedních rodinných starostí. Jediným ze světlých bodů jejich soužití je neustálá snaha Bet vyhrát nějakou cenu v časopisech pro ženy. Až konečně vyhraje dovolenou v romantickém městě starého kontinentu, v Paříži. Jejich postřehy a komentáře humorně a brilantně vykreslují změnu vztahu dvou lidí, kteří jsou vytrženi ze svého obvyklého stereotypu.

Premiéra 13. 2. 2015 v Divadle Komedie
Obnovená premiéra 16. 10. 2015 v Divadle Rokoko.

Délka představení: 1 h 50 | Premiéra:

Napsali o nás

Komentáře diváků

…Milá inteligentní oddechovka se skvělými hereckými výkony!

...Každý si tam najde kousek sebe samého, velmi jsem se bavil. Skvělé herecké výkony.

...Šli jsme na představení s přáteli. Že strávíme pak zbytek večera, po představení, diskuzí o vztazích, jsme netušili. Velmi se nám představení líbilo, bavili jsme se, viděli jsme mnohdy sami sebe. Herecký koncert!


...Překvapilo mě vynikající herecké zpracování, které povyšuje zdánlivě banální, současnou komedii z manželského života na velmi autentický divácký zážitek.


...Představení naprosto předčilo mé očekávání, bylo to až děsivě skvělé :-). Děsivě z toho důvodu, že výkony obou herců naprosto “živě" vystihly a ztvárnily mnoho manželství a obávám se, že minimálně v první části představení (ač si to třeba mnozí nahlas nepřipustí), se většina diváků ocitla před vlastním zrcadlem.

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí