Lorna a Ted Divadlo ABC

John Hale Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Tragikomedie napsaná v duchu té nejlepší tradice anglického dramatu. Příběh dvou osamělých lidí, které svede náhoda. Na začátku je inzerát. Svobodný venkovan hledá hospodyni. První setkání je katastrofální. Plachá žena z města a neotesaný venkovan - nic nenasvědčuje tomu, že by si tihle dva mohli někdy být blízcí. A přesto... V bravurně napsaném příběhu máme možnost sledovat několik let, v nichž se nejen proměňuje a vyvíjí příběh tohoto zdánlivě nesourodého páru, ale zejména to, jak se mění oni dva. Na konci stojí dva zcela jiní lidé - lepší? horší? slabší? silnější? Rozhodně bohatší. Bohatší o svou vzájemnost, o společnou radost, o společnou bolest, o důvěrnost, pravdu, lež, zradu, lásku, nelásku, lehkost i nesnadnost, o všechno to, čemu se říká vztah; o všechno to, co je v různých podobách součástí naší každodennosti.

Výborně psychologicky vystavěné dramatické figury se staly velkou hereckou příležitostí pro Stanislavu Jachnickou a Hynka Čermáka, kteří šanci využili beze zbytku. Jejich herecké výkony, propracované do nejmenších detailů, ukázněné, důsledně podřízené smyslu inscenace, patří k tomu nejlepšímu, co lze v rámci psychologického herectví v Praze vidět. Ne nadarmo byla tato inscenace režiséra Ondřeje Zajíce událostí mezinárodního festivalu Flora 2005, jehož mottem bylo On a ona.

Délka představení: 1h 55 | Premiéra: 01.01.1970

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí