Hostující představení

Brouk v hlavě

Georges Feydeau
Detail fotogalerie

Hrají

 
Viktor Emanuel Champsboisy / Bouton:  Karel Král
Kamil Champsboisy:                               Jiří Šafránek
Marcela Champsboisy:                            Hedvika Hájková
Romain Tournel:                                      Jan Seidel
Carlos Homenides de Histangua:          

 
Jiří Geissler
Luiza Homenides de Histangua Jana Kroupová
Doktor Finache:                                       Petr Bendl
Štěpán: Ondřej Nováček
Yveta: Lucie Houdková
Augustin Ferraillon Jan Rosák
Olympie Ferraillonová:                             Alena Říhová
Evženie: Denisa Hrubá
Rugby: Karel Slavíček
Baptistin: Jiří Vitouš
Bistro: Michael Pánek
„Společnice" v hotelu Tena Elefteriadu ml., Sandra Chladová, Nikola Šikanedrová, Diana Kubová, Irena Neradová, Olga Vokurková. Jitka Vosková,
 
Hudbu složili a nahráli Bedřich Šmarda, Stanislav Mácha, Petr Hepnar
Korepetice: Tena Elefteriadu
Choreografie: Jana Kroupová
Kostýmy: Lenka Mejstříková, Alena Říhová
Scéna: Karel Král
Světla, zvuk: Jan Kuna
Texty písní: Alena Říhová
Režie: Petr Říha
 
 

Dobřichovická divadelní společnost

Lechtivá“ situační komedie, která srší nespoutaným humorem, ironií i osobitým šarmem. Co všechno může způsobit zprvu nevinný, ale vzápětí málem zkázonosný nápad prověřit manželskou věrnost?
Hra se odehrává někdy počátkem 20. století v Paříži, kdy do hotelu U Něžné kočičky jsou postupně zatahovány všechny postavy hry. Stačí uvolnit malý kamínek nedůvěry, aby se rozpoutala lavina omylů, záměn osob, převleků a nedorozumění.

Premiéra: 6. července 2016 na nádvoří dobřichovického zámku.

Na videoukázku se podívejte ZDE.
 

Slovo o souboru

Dobřichovická divadelní společnost, z.s. byla založena v r. 2008. Vychází z bohatých tradic ochotnického divadla v Dolním Poberouní. U zrodu stál Petr Říha (dlouholetý ochotník, herec a režisér, současný principál), a další nadšenci zapálení pro divadlo. V současnosti má 35 členů.

Po první hře Antonie a divoká karta Lva Trifortena následovala řada dalších, převážně komediálních titulů, od renomovaných autorů (Feydeau, Suchý, Markov), ale i od členky souboru Aleny Říhové. V Dobřichovicích není žádná budova vhodná pro hraní divadla, a tak DDS je nucena zde hrát pouze v létě venku na nádvoří dobřichovického zámku, kde je prostor vhodný i pro výpravné projekty. Tudíž nechybí ani muzikály s živým orchestrem, nestárnoucí Zvonokosy, Světáci, Tři mušketýři nebo pohádka Byl jednou jeden král. Od  r. 2009 zde pravidelně v červenci   pořádá Dobřichovické divadelní slavnosti, kde kromě místních hrají i hostující amatérské soubory.

Kvality a přitažlivost repertoáru Dobřichovické divadelní společnosti výmluvně dokládají nadšené ovace publika a vyprodané sály, v nichž vystupuje v zimním období včetně pražského Semaforu, Žižkovského divadla Járy Cimrmana, divadla Bez zábradlí nebo  i v Městských divadlech pražských konkrétně v Divadle Rokoko, kde uvádí svou nejúspěšnější komedii Mátový nebo citron. Jako nejlepší soubor Středočeského kraje se, již podruhé, předvede na národní přehlídce ochotnických divadelních souborů. v říjnu t.r. na Krakonošově divadelním podzimu ve Vysokém nad Jizerou. Tentokrát to nebude komedie Mátový nebo citron. ale vítězná inscenace z krajské přehlídky Středočeského kraje v Sadské, fraška Brouk v hlavě.

Délka představení: Neznámá | Premiéra:

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí