Dobrodružství Divadlo Rokoko

Sándor Márai Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Profesor Oldřich Vízner
Jeho žena Anna (alt.) Zuzana Kajnarová / Michaela Badinková
Docent Lukáš Jurek
Eszter Stanislava Jachnická
Doktor Szekeres Hanuš Bor
Erszi Veronika Janků
Novinář Petr Klimeš
 
Režie Radovan Lipus
Překlad Kateřina Pošová
Dramaturg Věra Mašková
Scéna Petr Matásek
Kostýmy Eva Jiřikovská
Hudba Pavel Helebrand

Česká premiéra hry kultovního spisovatele je nejen příběhem milostného trojúhelníku, ale i hlubokou sondou do nitra moderního Evropana.

Klasik maďarské literatury se do povědomí českých čtenářů dostal poměrně pozdě, teprve v posledních deseti letech, ale snad o to silněji jeho literatura zarezonovala se zdejší čtenářskou obcí. Během krátké doby se stal Márai kultovním autorem; jeho dílo plní nejen regály knihkupectví a knihoven, ale objevuje se i na jevištích a ve filmové podobě. Filmová práva na jeho slavný román Svíce dohořívají koupil Miloš Forman, pro divadlo ho adaptoval významný anglický dramatik Ch. Hampton. Máraiova divadelní hra Dobrodružství, kterou Městská divadla pražská uvedla v české premiéře, má všechny znaky jeho vrcholných literárních děl, založených na hluboké analýze citů a myšlenek, na neobyčejné schopnosti krok za krokem mapovat i ta nejkřehčí a nejtajnější zákoutí lidského nitra. Drama tří protagonistů vypadá jako banální milostný trojúhelník. Skrývá však mnohem víc, než se na první pohled zdá, a ústí v překvapivé vyznění. Stejně jako v Máraiových vrcholných románech jsme i v tomto případě svědky jeho úžasné schopnosti stvořit z obyčejnosti a každodennosti, z věcí důvěrně známých každému z nás, strhující příběh, který vyráží dech.
Pro Městská divadla pražská Dobrodružství nastudoval pohostinsky režisér Radovan Lipus.

 

Délka představení: 2 h 20 | Premiéra: 01.01.1970

Napsali o nás

Dobrodružství na Čro

17.08.2012
Reportáž o Dobrodružství na Českém Rozhlase

Číst dále…

Recenze Dobrodružství

17.08.2012
Recenze deníku E15

Číst dále…

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí