Mah Hunt

Lenka Vagnerová & Company
Detail fotogalerie

Hrají

Koncept a choreografie Lenka Vagnerová
Hudba Ondřej Smeykal (Didgeridoo Solo III. – Dirt, Didgeridoo Solo II. – City, Didgeridoo Solo III – Opengate), David Vrbík a koláž
Scénografie, kostýmy Jakub Kopecký
Účinkují

Andrea Opavská, Patrik Čermák

Světelný design Jakub Kopecký & Jan Mlčoch
Světla Michal Kříž
Zvuk Jan Středa / Eva Hamouzová
Produkce Andrea Vagnerová
koprodukce PONEC - divadlo pro tanec / TANEC PRAHA
Projekt podpořili  Ministerstvo kultury ČR, EU Culture, Státní fond kultury, Hlavní město Praha, Nadace Život umělce

"Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla."

V tomto duetu se dva lidé rozhodli zažít lov. Jak bude vypadat závisí na tom, jaká pravidla budou nastolena.

Kritikou oceňované představení je vášnivou hrou dvou lidí, dravost, neustálý souboj i vzájemný respekt se prolínají s harmonií. Z lovce se snadno může stát kořist. Inscenace zobrazuje absurdní vztah dvou lidí v apokalyptické době bez zvířat, kteří se snaží najít ztracené emoce i smysl jejich života​

CENY A NOMINACE:

CENA DIVÁKA 2011 / Festival Česká taneční platforma 2011
NOMINACE NA CENU THÁLIE 2011 pro Lenku Vagnerovou
NOMINACE TANEČNÍK ROKU 2011 / Festival Česká taneční platforma 2011
CENA za Světelný design - Druhé místo / Festival Česká taneční platforma 2011


 

RECENZE:

"Pohybová vynalézavost duetu, riskantní tělesné konfigurace a magické soustředění berou dech...Lenka Vágnerová a i Pavel Mašek se zapřeli v choreografických třmenech ve velkém stylu." (IDNES / NINA VANGELI)

★★★★★"Toto fascinující a inspirativní fyzické divadlo skutečně boří hranice všeho, co jsem dosud viděl. Vynalézavost jejich tanečních sekvencí je naprosto profesionální a úchvatná podívaná." (BRODWAY BABY / LOUISE HEMFREY)

"... neúnavný pohyb a neuvěřitelná vynalézavost vám brání byť jen mrknout, aby vám neuteklo něco úžasného." (THE PRAGUE POST / WILL NOBLE)

"Mah Hunt je ukázkou precizní práce, jež ústí do pozoruhodně kompaktního jevištního tvaru....Mah Hunt je inscenace, kterou mám chuť vidět alespoň ještě jednou, protože je v ní co objevovat." (A2 / JANA BOHUTÍNSKÁ / A2)

"Úchvatný, matoucí, nápaditý Mah Hunt, odráží složitost lidských vztahů." (THE SKINNY / GARETH K. VILE)

"Představení plné originálních prvků i rekvizit. Tanečníci  si jej vytvořili sami a na jejich dokonalé souhře je to na první pohled vidět." (STUDENTPOINT / VERONIKA STEFFANOVÁ)

"Celek inscenace se tříští do krátkých obrazů, v nichž interpreti nabízejí něžnou stínohru, divokou hudbu, uklidňující a tajemné zvuky džungle nebo dokonale sladěný pohyb jemně vystínovaný na milimetr přesně rozvrženým světelným designem. Všechno dohromady navozuje lyrickou atmosféru dramatizovanou opakujícími se zápasy, v nichž jeden loví a druhý je loven, přičemž se tyto role pravidelně střídají." (BLOG DIVADELNÍCH NOVIN / VERONIKA ŠTEFANOVÁ)
 

"Představení má dobrou dynamika, chytré nápady i humor. To vše by ale nefungovalo bez stoprocentního zaujetí samotných tanečníků...Mah Hunt má v sobě všechno, co se od dobrého tanečního představení očekává. Výborné výkony tanečníků, technickou přesnost, nasazení, spád a zajímavou myšlenku, která nedopustí, aby člověk odešel z divadla "s prázdnou."  (METROPOLIS / ANNA KÖNIGSMARKOVÁ)


"Hravá a místy mrazivá, minimalistická hříčka je půvabná a elegantní. Zábavná tak, že těší i děti a cudná natolik, že nepohoršuje jejich rodiče."
(TYDEN.CZ / VOLTĚCH VARYŠ)

MÉDIA:
Mah Hunt v české televizi - ČT KULTURA
Mah Hunt v italské TV - Il Giardino delle Esperidi Festival al TG3
Taneční aktuality, Lenka Vagnerová rozhovor

Délka představení: 55 min | Premiéra:

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí