Než vše začalo...

Lenka Vagnerová & Company, Lionel Ménard
Detail fotogalerie

Hrají

Režie, námět, koncept, dramaturgie Lionel Ménard
Hudba Tomáš Vychytil
Pohybová spolupráce, choreografie Lenka Vagnerová
Světelný design Michal Kříž
Účinkují

Fanny Barrouquére
Andrea Opavská
Barbora Nechanická
Michal Heriban

Produkce Andrea Vagnerová
Projekt podpořili Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR

Palubní deník devítiměsíční plavby
 
Pojďme si společně představit, že by naše první vzpomínky sahaly do doby před narozením, do doby, kdy jsme ještě byli ukryti v matčině břiše. Vše, c o jsme zapomněli, nebo čemu jsme nepřikládali žádnou váhu, by se nám mohlo stát zdrojem neuvědomělé moudrosti a instinktivní energie.
Staňme se po dobu představení dětmi a položme si otázku: „Přijíždí vlak na pražské nádraží, nebo je to nádraží, které přijíždí k vlaku?“
Mimodrama Než vše začalo… je syntézou herectví, pantomimy, tance, loutkohry a magického vizuálna.
 
Autorská inscenace režiséra Lionela Ménarda a souboru Lenka Vagnerová & Company vznikla v koprodukci s Městskými divadly pražskými.
 
Malé Manon.
Žádám o prominutí všechny dospělé, že jsem věnoval tuto inscenaci dítěti. Mám pro to pádný důvod – tato dívenka je nejstatečnější a nejodvážnější ze všech. Druhý důvod je také podstatný – tato dívenka neustále nad vším dumá a úplně všemu rozumí, i inscenacím pro dospělé. A za třetí - tato dívenka žije na jihu Francie a potřebuje útěchu.
Pokud tyto důvody nebudou stačit, pak bych chtěl inscenaci věnovat dospělé ženě, kterou se jednou stane. Všechny děti budou jednoho dne dospělými, ale ne všechny si pak vzpomenou, že kdy byly dětmi.
 
Opravuji tedy své věnování: Budoucí, dospělé Manon.
 
 
Budu vám vyprávět jeden velmi starý příběh, tak starý, že si již ani nevzpomínám, zda je o mně, nebo o vás. Tento příběh je složen ze střípků, které jsou podobné špičce ledovce, jež vyčnívá nad hladinou. Zbytek, který zůstane naším zrakům navždy skrytý, je místem, kde se setkává to viditelné i to neviditelné z každého z nás.
Uprostřed vesmíru existuje pustá, širá pláň z bavlny, život na ní je plný nepředvídaných událostí. Její obyvatelé se společně vydávají na devítiměsíční pouť, ale nikdo si nemůže být jistý, zda ji zvládne. Ti obyvatelé jsou čtyři: budoucí děťátko, tatínek, maminka a průvodce obvykle označovaný jako malý princ.
Dítě, které se chystá na svět, si není jisté, jestli přežije svou malou smrt, rodiče neví, zda jsou na tuto událost ve svém životě již připraveni, a malý princ netuší, zda dokáže předat rodičům všechna poselství včas.
 
Lionel Ménard
 
Inscenace je vhodná pro děti od druhého stupně ZŠ
 

Délka představení: Neznámá | Premiéra: 24.11.2018

Kdy se hraje

Sobota 17.11. 17:00 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png] VYPRODÁNO
Pátek 23.11. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]
Sobota 24.11. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]
Středa 28.11. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]
Čtvrtek 29.11. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]
Pondělí 17.12. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]
Úterý 18.12. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]
Pondělí 21.01. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí