Hráči Divadlo Rokoko

Nikolaj Vasiljevič Gogol Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Icharev Michal Dlouhý
Utěšitel Vasil Fridrich
Švochněv Aleš Procházka
Krugel Lukáš Jurek
Glov starší Zdeněk Dušek
Glov mladší Martin Písařík
Zamuchryškin Jan Szymik
Alexej Lukáš Homola
Gavrilka (alt.) Vojtěch Dvořák / Jaromír Nosek
 
Režie Petr Svojtka
Překlad Leoš Suchařípa
Dramaturg Jiří Janků
Scéna Ondřej Nekvasil
Kostýmy Michaela Červenková
Hudba Martin Horáček

Tragikomedie z atraktivního prostředí falešných hráčů. „V kartách neexistuje předstírání, karban nešetří nikoho, karty jsou velmi demokratické.“

Děj dnes už klasické komedie se odehrává v atraktivním prostředí falešných karetních hráčů, jejichž filozofie je jednoznačná: Bystrý vtip, jasný rozum a hlavně žádné ohledy. Podvod stíhá podvod, hra podvodů je stále spletitější a nakonec ústí v překvapivou pointu. Precizní, překvapivá stavba hry a mistrně vedené dialogy a řada velkých hereckých příležitostí - Gogolovi Hráči mají švih a vtip.

Ač se to zdá neuvěřitelné, Nikolaj Vasiljevič Gogol napsal pouze tři divadelní hry. Všechny tři jsou komedie a stačily k tomu, aby si jejich autor získal trvalé místo na pomyslném nebi světové dramatiky. Ve srovnání s Revizorem a Ženitbou nejsou Hráči u nás ani ve světě uváděni na jeviště tak často, neznamená to ovšem, že by snad byli hrou méně kvalitní.

Inscenace vytváří řadu velkých hereckých příležitostí a v režii Petra Svojtky ji můžete vidět v Divadle Rokoko.

Hra získala cenu odborné poroty na GRAND Festivalu smíchu.

Délka představení: 2 h 15 | Premiéra: 01.01.1970

Komentáře diváků

Měla jsem opravdové záchvaty smíchu. A nejen já. Cenu smíchu vyhrála tato inscenace naprosto po právu. Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Vasil Fridrich, Martin Písařík i další ... to byl prostě herecký koncert. Navíc hodně překvapivá zápletka. Doporučuju všem, kdo se potřebují zasmát.
15. únor 2015
 
Dobrý den, ráda bych poděkovala za dnešní představení. Hra byla skvěle zahraná a moc jsem si to užila. Mám ráda Vaše divadlo, každý rok kupuji předplatné rodině i sobě jako dárek. Ať se vám stále daří.
28. duben 2014
 
Skláním velkou pochvalu hře Hráči. Už dlouho jsme se takhle nenasmáli, byl to koncert herců. Moc jsme si to užili.
17. prosinec 2014

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí