Bedřich Smetana: The Greatest Hits Divadlo ABC

Jiří Janků, Petr Svojtka Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Režisér Pavel Juřica
Ředitel Jiří Klem
Lucie - dramaturgyně Lucie Pernetová  / Veronika Svojtková
Sváťa - choreografka Svatava Milková
Radim - šermíř Radim Kalvoda
Michal - Branibor Michal Slaný  / Robert Hájek
Roman - Dalibor Roman Říčař
Zdeněk - Stařenka Zdeněk Vencl
Hanuš - Povaleč Hanuš Bor
Zbyšek - Sabina Zbigniew Kalina
Veronika - Libuše Veronika Gajerová
Verča - Mařenka Veronika Kubařová  / Nina Horáková
Lenka - Hostinská Lenka Zbranková
Saša Hlas Ivan Hlas
Inspicient Radek Ježil
Hudebník - klávesy Jiří Janouch
Hudebník - kytara Jiří Milota
Hudebník - bicí Petr Eichler
Hudebník - basa Marek Eichler
 

Režie

Petr Svojtka

Dramaturg

Jiří Janků

Scéna

Jaroslav Milfajt

Kostýmy

Kateřina Hájková

Hudba

Bedřich Smetana, Ivan Hlas, Jiří Janouch

Choreografie

Martin Pacek

Hudební aranžmá

Milan Potoček

Šerm

Karel Basák

Osm a půl opery za jednu cenu! Komický muzikál pro činoherce z pera Ivana Hlase získal na GRAND Festivalu smíchu cenu Komedie diváků.

Zábavná podívaná s živou kapelou, písničkami, tanci i šermy vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné...
Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci Městských divadel pražských jsou skvěle hudebně a pohybově vybaveni.

Ivan Hlas v Divadle ABC spolupracoval už na úspěšném muzikálu Šakalí léta. Tentokrát si přizval ke spolupráci kolegu Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen... Ivan Hlas navíc ve hře vystupuje nejen jako frontman živého hudebního doprovodu, ale bravurně zvládá i malou roli svého méně známého bratra Saši Hlase.

V roce 2013 na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedie diváků. Pro Divadlo ABC ji nastudoval režisér Petr Svojtka.


V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou). 

Délka představení: 2 h 45 | Premiéra: 17.03.2012

Kdy se hraje

Úterý 20.11. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png] VYPRODÁNO
Sobota 19.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]

Komentáře diváků

Dobrý den, děkujeme z celého srdce za radost, kterou mě i mým kamarádkám tohle vtipné představení přineslo. Vynikající výkony herců i muzikantů. Výbuchy smíchu a potlesk během představení, nekonečná děkovačka vděčných diváků mluví za vše. Kdo se chce dobře pobavit, vřele doporučujeme.
20. listopadu 2017

Představení se mi opravdu moc líbilo. Dost jsem se nasmála scénám, které byly obzvlášť povedené, komické a humorné. Taková představení vždycky budou a mají úspěch u všech věkově odlišných diváků. 
17. února 2017

Dobrý den, včera jsme byli na představení Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Představení bylo vynikající a náramně jsme se pobavili. Herci byli skvělí a již jsme hru doporučili několika známým a příbuzným. Tak se nám to líbilo, že na hru asi ještě jednou zajdeme. Přejeme všem co nejvíce takových krásných her a hereckých výkonů.
22. dubna 2015
 
Jsou mezi námi lidé, kteří rozdávají radost, zážitek, dobrou náladu, srandu, energii… a to jsou herci Divadla ABC. Velké poděkování za neskutečné představení, kde zapomenete na všechny problémy a smutky a jdete domů s dobrou náladou. A to je v dnešní době k nezaplacení. Nic lepšího jsem ještě neviděla. Opravdu nádhera. Ještě jednou děkuji za krásný zážitek.
24. dubna 2014
 
Dobrý den, chtěla bych všem hercům poděkovat za představení Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Moc jsme si představení společně s kamarádkou a mojí dcerkou užily. Dnes se těšíme na Krále Leara.
19. února 2014
 
Včera jsme viděli Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Skvěle jsme se bavili. Všichni hráli a hlavně zpívali a tancovali s takovým nasazením, že jsme je s nadšením sledovali a ještě po cestě domů jsme se všichni smáli. Nasadili jste laťku hodně vysoko.
24. září 2013Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí