Filumena Marturano

Eduardo De Filippo
Detail fotogalerie

Hrají

Filumena Marturano Simona Stašová
Domenico Soriano Svatopluk Skopal
Alfredo Amoroso Čestmír Gebouský
Rosalia Solimene Jaroslava Pokorná/ Jaroslava Obermaierová/ Jaroslava Tvrzníková
Diana Malvína Pachlová/ Anna Fialová
Umberto František Skopal
Riccardo Karel Heřmánek ml. nebo Jan Ťoupalík
Michele Petr Srna nebo Michal Čeliš
Nocella, advokát Libor Hruška nebo Zdeněk Hruška
Farář Petr Vančura nebo Zdeněk Legner
 
Režie Zdeněk Kaloč
Překlad Oldřich Kautský
Úprava scénáře Zdeněk Kaloč
Scéna  Kateřina Baranowská
Kostýmy Kateřina Baranowská
Hudební spolupráce Petr Mandel
Produkce Jana Hanzlíčková, Agentura Harlekýn s.r.o.

Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti.

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho
 

Benefiční představení pro Centrum Dialog - Adopce na dálku

Po skončení autogramiáda Simony Stašové ve foyer.

Výtěžek z představení bude věnován organizaci Centrum Dialog na rekonstrukci školy v keňském Paponditi, kterou zasáhly ničivé povodně. Voda na konci jara odnesla 4 třídy Peace Kids Academy. Provoz školy byl postupně obnoven, ale děti se i nadále učí v provizorních podmínkách venku či ve sloučených třídách. Peníze budou využity na stavbu střechy, rekonstrukci zbývajících dvou poničených tříd a konstrukci nové budovy z cihel a kamene, což jsou materiály, které dokáží případným povodním v dalších letech odolat.  
 
Centrum Dialog o.p.s. je nezisková organizace působící od roku 1998 na poli rozvojové spolupráce. Podporuje děti z nemajetných rodin v Keni a Guineji ve studiu pomocí projektu Pošli špunta do školy, adopce na dálku, a zároveň pomáhá s výstavbou a údržbou tamních škol. Jejich projekty jsou realizovány ve spolupráci s komunitními leadery a vycházejí vstříc potřebám místních obyvatel. Více o jejich činnosti se můžete dozvědět na www.centrumdialog.cz.

 

Na roli Filumeny Marturano si počkala Simona Stašová plných šestatřicet let

 „Na roli jsem si počkala plných šestatřicet let. Je to opět můj zamilovaný žánr tragikomedie, nejbližší mému životu. Ve Filumeně se prolíná komedie s dramatem a to je to, co mě na divadle a vlastně i na životě baví. Smích přes slzy. Jsou tam kouzelné situace, hluboká dojetí i srandy kopec, tak jak to má na jevišti i v životě být.
Filumena Marturano je o mateřství, o tom, co všechno je matka schopná udělat pro svoje děti, kam až dosahuje mateřská láska, ten cit největší na světě, největší v přírodě. Téma věčné a krásné.“ řekla Simona Stašová o slavné komedii, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby.více: Agentura Harlekýn s.r.o.


 
 


 

Délka představení: Neznámá | Premiéra: 25.11.2012

Kdy se hraje

Neděle 18.11. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí