Herecké kurzy

Přejít na plnou verzi webu

Herecký kurz pro neherce I.

[do%20stranek/obrazky/230_HK.jpg]

Pořádáme i navazující kurz - Herecký kurz pro neherce II., více informací ZDE.

Můžete si také zakoupit poukaz a konkrétní termín vybrat později.

Program

Jednodenní praktická herecká dílna se bude zabývat základy a principy fungování divadla, účastníci budou formou praktických cvičení prozkoumávat úplnou prapodstatu divadelního umění, budou se rozpomínat na bezstarostný svět dětských her, na uvolnění, které hru vždy provází.

Dalším tématem divadelních cvičení bude týmová spolupráce, vnímání partnera a živá komunikace. Účastníci se budou prakticky zabývat stavbou, principy a definicí dramatické situace, bez které není žádného divadla.

Dílna nestaví na hereckém talentu účastníků, ale na jejich chuti a odhodlání vyzkoušet si divadlo, je tudíž otevřena komukoliv v jakémkoliv věku.

Součástí hereckého kurzu je i návštěva divadelního představení a následná beseda s tvůrci.


Cena

Cena poukazu je 1 500 Kč a můžete ho zakoupit na pokladnách Městských divadel pražských nebo si jej nechat poslat na dobírku na e-mailu: rezervace@m-d-p.cz.

Zájemce o Herecký kurz si kupuje poukaz, na jehož základě se může přihlásit na volný termín kurzu. S poukazem máte přednostní právo na účast ve vámi zvoleném termínu. Při zakoupení necháte na sebe kontakt v podobě e-mailu, nebo telefonu, abyste byli včas informováni o termínech a změnách kurzů a mohli si přednostně vybrat datum, které vám nejvíce bude vyhovovat. Kurz se koná jednou měsíčně v sobotu. O termínu budete informováni s měsíčním předstihem, a jestliže vám nebude vyhovovat, můžete počkat na další termín. Potom, co nám termín potvrdíte, dostanete upřesňující informace o průběhu celého kurzu.

[do%20stranek/pas/p%C3%A1s_hk_%C5%A1ikmo2%20kopie.jpg]

Reportáž z Hereckého kurzu z časopisu Instinkt 9/2013 si můžete přečíst ZDE.

Rozhovor s lektorem Petrem Haškem nejen o Hereckých kurzech z časopisu Týden najdete ZDE.

Repotáž v časopisu Marianne z 24. 5. 2013 si přečtěte ZDE.

Další reportáž z kurzu, tentokrát od redaktorky Divadelních novin si můžete přečíst ZDE.

Nejnovější reportáž z ledna 2014 z MF Dnes si můžete přečíst ZDE.

Komentáře účastníků:

Kurzem jsem byla nadšená, a ráda bych za jeho konání Městským divadlům pražským moc poděkovala. Celý Kurz byl výborně připraven a výběr pana režiséra Petra Haška byl, podle mého názoru, vynikající. Petr Hašek projevil nejen skvělé schopnosti vést Kurz obsahově, ale navíc od samého začátku pomohl vytvořit velmi přátelskou a uvolněnou atmosféru a co je nejdůležitější, dokázal nás velmi dobře "otevřít". Za sebe mohu říci, že i když jsem se na Kurz velmi těšila, měla jsem zároveň i trému, jestli vše, co se bude na Kurzu dít, budu umět alespoň nějak zvládnout. Tyto pocity ale velmi rychle zmizely a pak už jsem vnímala jen to, jak se s panem režisérem Petrem Haškem skvěle pracuje a jaká je to RADOST objevovat s jeho pomocí sebe sama v podobě, o které bych před Kurzem jen těžko věřila, že bych ji v sobě mohla mít.
I celé zázemí Kurzu bylo vynikající, pan Otakar Faifr i jeho kolegyně (omlouvám se, že jsem při jejím příchodu při odpolední části Kurzu nestihla vnímat její jméno) se o nás krásně starali a pomáhali vytvořit atmosféru, ve které bylo snadné cítit se v Divadle ABC "jako doma".
Vynikající byla i příležitost zakončit Kurz shlédnutím předstanení Shirley Valentine a setkat se následně se Simonou Stašovou a povídat si s ní nejen o tomto představení, ale i o jejích osobních zkušenostech s hereckou prací. I přístup paní Simony Stašové byl velmi přátelský, otevřený a vstřícný, takže setkání s ní bylo nádherným završením celého dne.  

J. A. Červená

Herecký kurz pro neherce II.

navazující kurz pro absolventy Hereckého kurzu pro neherce I.

V pokračovacím kurzu si budeme hrát v kolektivu i nadále, jen rozšíříme zájem o základní stavební kámen jakéhokoliv divadelního představení, a to je dramatická situace. Budeme si ji pevně definovat, vyzkoušíme si, jak se dramatická situace buduje a co ji ovlivňuje a několik dramatických situací si i zahrájeme.

Lektor kurzu MgA. Petr Hašek odpovídá na otázky ohledně pokračování kurzu:

V čem se bude lišit kurz II. od kurzu I.?
Opět vše bude probíhat formou praktických cvičení, ale tentokrát ne pouze v celém kolektivu, ale i v dělených skupinách. Výsledky jednotlivých cvičení si budeme vzájemně předvádět, tím se i více přiblížíme herecké práci, která právě s divákem musí počítat. 
 
Jsou kladeny na účastníky nějaké požadavky?
Kromě toho, že je vhodné absolvovat první kurz, tak požadavky zůstávají stále stejné: chuť si hrát!

Může vás zajímat

Líbí se vám také tyto inscenace

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí