17.08.2012

Václav Havel si „zahrál“ v Divadle Rokoko

Super.cz: Václav Havel si „zahrál“ v Divadle Rokoko

Bývalý prezident Václav Havel si nenechal ujít pozvání na benefici Květy Fialové a vystoupil na jevišti spolu s herečkou i ostatními jejími kolegy v Divadle Rokoko. V představení s názvem Fialové Květy štěstí se představil 24. 11. 2009 jako speciální host a gratulant.

Celá benefice je koncipovaná jako dárek Městských divadel pražských k životnímu jubileu Květy Fialové, kterou na scénu Divadla ABC angažoval Jan Werich už v roce 1958. Vzhledem k charakteru inscenace není žádné představení stejné, neměnný je pouze okruh témat.

Řeč přijde např. na rodiče, nejrůznější divadelní angažmá, na východní filozofii a samozřejmě i na její svérázný přístup k mužům a k životu. Jiný je pokaždé i speciální host, jež se během představení přidá ke gratulantům.

Tvůrci inscenace, režisér Petr Svojtka a dramaturg Jiří Janků, prozatím oslovili k účinkování v benefičním představení Fialové Květy štěstí spisovatele Arnošta Lustiga, poslance Parlamentu ČR za Stranu zelených a bývalého ředitele zoo v Chomutově Přemysla Rabase a nejnověji také exprezidenta Václava Havla.

Včerejší repríza tak byla velkým překvapením nejen pro samotnou jubilantku Květu Fialovou, ale také ostatních na jevišti (Naďa Konvalinková, Zuzana Kajnarová, Vladimír Čech, Lukáš Jurek a pianista Jiří Janouch), a samozřejmě především pro diváky.

S Václavem Havlem se herečka zná z konce padesátých let minulého století, kdy byli ve společném angažmá v Divadle ABC u Jana Wericha (Květa Fialová jako herečka, Václav Havel jako „kulisák“). Od té doby se také datuje jejich dlouholeté přátelství.

Nejen díky Václavu Havlovi, který si našel čas ve svém nabitém programu k 20. Výročí sametové revoluce, se včerejší repríza benefičního představení Fialové Květy štěstí nesla ve velmi příjemné atmosféře a jistě bude patřit k nezapomenutelným večerům pro všechny, kdo u toho byli.

Mezi další milé a blízké přátele či kolegy paní Květy, jež by herečka ráda ve své benefici přivítala, patří např. herci Petr Nárožný, Viktor Preiss, Václav Postránecký, sexuolog Radim Uzel, dokumentaristka Alena Činčerová, geolog a klimatolog Václav Cílek a mnozí další.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí