17.08.2012

Čtyři hvězdičky pro Konečně šťastnou?

recenze na Topzine.cz

Chcete vidět, jak vypadá konečně šťastná žena? Zajděte do Divadla ABC

Recenze z www.topzine.cz
Marie Rochovanská
19. prosinec 2010, 20:00

Hořkou komedií Konečně šťastná? pokračuje pražská scéna Divadla ABC v linii nové sezóny, týkající se problematiky mezilidských vztahů. Hrdina se musí potýkat se stereotypem manželského života, jak ho znají mnozí z nás. Příběhem vás bude tentokrát provázet výborná Veronika Gajerová.

 
 
FOTO:Vladimír Čech a Veronika Gajerová
Skvělé dialogy předvádí Vladimír Čech a Veronika Gajerová

 

Tohle má bejt můj život? Tenhle přiblblej zmatek plnej nedorozumění? TO MÁ BÝT ONO?!“ Tak zní motto nové inscenace Městských divadel pražských, která se nese opět v rouchu životní psychologie, která se snaží dostat pod kůži nejen těm, kteří jsou zkušení v partnerských vztazích.
Hlavní hrdinka Kitty v dramatu Lucindy Coxon už má dost stereotypního života, kdy tvrdě pracuje, přijde domů a musí se starat o manžela a své děti. Kromě toho s veškerou starostí pečuje o svou starou matku a nemocného otce, který je opustil, ještě když byla hlavní protagonistka v dětském věku. Když potká na pracovní schůzce Michaela, začne přemýšlet, zda je její manželský život skutečně tak naplněný, jak si ona přeje. Vedou spolu vtipný dialog plný dospělého a až vulgárního humoru.

Dvě rodiny s rozdílnými životy
Ač inscenace nepřináší divákům nic nového, je milým zpříjemněním nejen zimních večerů. V režii Petra Svojtky nás zavede do dvou domácností, ve kterých je něco v nepořádku. Kamarádka Kitty Bea totiž žije nelehký život s alkoholikem. A tak se dostáváme do života dvou spřátelených rodin, které se dostanou i mezi sebou zanedlouho do konfliktu. Ten nešetří ani Carla, kamarádského homosexuála, se kterým se osud vůbec nemazlí.

Foto: Konečně šťastná?
Inscenace končí tradiční idylkou u televize

 

Celá smršť emocí a nečekaných zápletek v rámci vztahové linie se v některých částech line velmi pomalu. Zvláště přestavba kulis je doplněná o nepříjemné zvuky, kterým dominují dětské výkřiky či rychle ubíhající tep některého z protagonistů, nejčastěji však Kitty.

Humorné výstupy Čecha a Gajerové
Hlavní ženská role jako by byla napsaná Veronice Gajerové přímo na tělo. Dává do ní kus života, představuje tradiční současnou a pracovitou ženu, které chybí štěstí. Hereččin velice příjemný a přirozený výstup diváky provádí téměř celou inscenací, jelikož tato postava skoro nesejde z jeviště.
Stejně výrazný jako Gajerová je i výborný herec Aleš Procházka. Ten se potýká ve hře s nepřítelem jménem alkohol a své ženě tak dokáže pořádně znepříjemnit život. Bea v podání Barbory Lukešové však neplní příliš výraznou složku v uměleckém souboru, její uchopení role se dá označit jako nemastné, neslané. Čiší z ní lhostejnost, což se ale nedá říci o Vladimíru Čechovi, který ve hře dominuje coby svůdník Michael. Spolu s Gajerovou vytváří skvělé a humorné dialogy a peprné scény, které diváka rozhodně pobaví.

Foto: Konečně šťastná?
Hra představuje i přátelské vztahy

 

Představení Lucindy Coxonové se může směle zařadit mezi povedené inscenace Divadla ABC. Mnoho vtipných hlášek o nepříliš veselých věcech, kvalitní herecké výkony zaujmou a hra má velký potenciál především pro řešení běžných lidských problémů života v současné době.

Originál článku najdete zde

 Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí