22.06.2011

V ABC můžete zažít život i třikrát


 Městská divadla pražská tímto titulem uvádí v pořadí již druhou hru současné francouzské autorky Yasminy Rezy, která v ní nechává opět mistrně rozehrát svůj specifický smysl pro humor založený na zkratce a narážkách. Divadelní hra v režii Milana Schejbala poodhaluje charaktery postav, které se v průběhu večerů vyvíjejí, i jejich všední život a náhled na něj.

 

 

Chcete se podívat do jednoho obyčejného obývacího pokoje a prožít v něm tři večery ve společnosti dvou manželských párů? Chcete si vyrazit ve společenském oblečení do divadla, ale zároveň zůstat tak trochu doma? Pak zavítejte na hru Třikrát život do Divadla ABC v Praze.

Henri, vědec, který už tři léta nepublikoval, a jenž dokončuje pojednání o galaktických halách, aby se mohl navrátit do profesionálního života, a jeho žena Sofie, dřív dravá právnička v současnosti zaměstnaná u kapitálové společnosti, řeší ve svém obývacím pokoji výchovu šestiletého syna. V tom přichází na návštěvu Hubert, který se považuje za muže z vyšší společnosti, se svou manželkou Inés, jež nechce do bytu vstoupit kvůli oku na punčoše. Hubert má Henrimu pomoci právě s jeho znovuzrozením na vědeckém poli.

Jejich společné večery jsou naplněné přílišným popíjením vína, pojídáním slaných tyčinek, chipsů a křupek, debatami o výchově a o vědě, nepochopitelnými proslovy a trapnými situacemi, které dokáží upřímně rozesmát celý sál. Možná i díky tomu, že jeho osazenstvo si podobnými situacemi ve svém životě prošlo či jimi prochází.

Dalo by se hovořit o hereckém kvartetu, které má výborně naladěno, aby mohlo divákům předvést dokonalou symfonii složenou z předepsaných replik, glos i aktuálních vtipů. Kvartet exceluje ve složení – Simona Stašová, Veronika Gajerová, Otakar Brousek ml. a Oldřich Vízner.

Přijďte se pobavit, určitě nebudete litovat. Od srdce se zasmějete, s odstupem se zamyslíte nad vlastním životem a kdo ví, třeba Vás posune i někam dále...

 Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí