11.09.2013

V zrcadle tanga

recenze Drž mě pevně, miluj mě zlehka od B. Pražana
 

V ZRCADLE TANGA

Zatímco úspěch inscenace v Rokoku tkví v síle slova, nadšení, jež v návštěvnících Divadla ABC probouzí dramatizace Fulghumovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, pramení především z hudby a tance. A také z řady nápadů, jimiž Miroslav Hanuš, autor adaptace a zároveň i její režisér, povýšil prostřední prózu v kvalitní činoherní muzikál.
Zápletka je takřka zanedbatelná: učitelka tanga (Henrieta Hornáčková) se snaží zachránit svou tančírnu a pomoc hledá u úspěšného právníka (Jiří Hána), jenž se stane jejím žákem a díky tanci najde konečně sám sebe. K čemuž mu přispějí i další návštěvníci tančírny. Herci je zdařile charakterizují písněmi (hudba Milan Potoček, texty opět Hanuš), gagy a především tancem (ze čtyř choreografů jmenujme alespoň Janu Hanušovou). Mistrovství výrazové zkratky prokazují zvláště Barbora Janatková jako slepá tanečnice, Veronika Janků coby neforemná barmanka, „ochranka" Zdeněk Vencl či Radka Fiedlerová - lady s umělými klouby. Jana Drbohlavová a Lubomír Lipský probouzejí úsměv publika jako hádající se staří milenci. Kromě jemného humoru a ironie dotváří atmosféru inscenace živá hudba a nápaditá scénografie Ondřeje Nekvasila a Zuzany Ježkové.

Týdeník Rozhlas, 10.9.2013, Autor: Bronislav Pražan 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí