11.11.2013

Divadlem Rokoko se povalí proudy vody!

A voda stoupá v Divadelním magazínu
První premiérou Městských divadel pražských v sezoně 2013/14 bude komedie Petera Ustinova A voda stoupá.
Brilantní anglická konverzační komedie je parafrází biblického příběhu o potopě světa a tematicky navazuje na inscenace Městských divadel pražských, které se věnují povrchnosti mezilidských vztahů a konzumnosti dnešní společnosti.

„A voda stoupá těží z toho nejlepšího z anglické konverzační tradice. Doporučil bych ji především příznivcům suchého britského humoru. Asi nepřekvapí, jaké postavy si do své biblické morality vybral skvělý, ale u nás totálně nedoceněný komediograf Ustinov – mimo jiné první představitel filmového Poirota. Jeho figury jsou tak mimo realitu, že i když mají vodu de facto po krk, stále věří, že se jim nemůže nic stát. Musím říct, že paradoxně v tom spočívá jejich půvab. Divadlem Rokoko se prostě povalí proudy vody,“ vysvětluje režisér Ondřej Zajíc.
Peter Ustinov byl nejen vynikající herec vyznamenaný řadou ocenění (včetně dvou Oscarů) a autor humoristických knih, ale také velmi úspěšný dramatik. Ve druhé polovině minulého století se jeho hry uváděly doslova po celém světě. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat například Lásku čtyř plukovníků, Romanoffa a Julii či Cílovou kameru. Není bez zajímavosti, že se o uvedení jeho her na prknech Divadla ABC pokoušel již Jan Werich, který byl Ustinovovým osobním přítelem, především z politických důvodů na ně ale nikdy nedošlo.

Peter Ustinov
A voda stoupá
Režie: Ondřej Zajíc
Dramaturg: Jiří Janků
Překlad: Jiří Mucha
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Zuzana Ježková
Hudba: Vladivojna La Chia
Hrají: Pavel Juřica, Zdeněk Dolanský, Zbigniew Kalina, Jiří Klem, Máša Málková, Henrieta Hornáčková, Radim Kalvoda, Stanislav Lehký, Františka Brzobohatá.
Premiéra je plánovaná na 9. listopadu v Divadle Rokoko.

http://www.divadelni-magazin.cz/komedie-balet-blizici-se-vanoce-na-to-vse-se-muzeme-tesit-v-listopadu/ 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí