04.03.2014

Veronika se Virginie nebojí

Rozhovor s Veronikou Gajerovou




Kdo se bojí Virginie Woolfové Edwarda Franklina Albeeho je považováno za jedno z nejsilnějších dramat 20. století. Dva manželské páry si během jednoho nevinně začínajícího večírku nedají nic zadarmo, a tak se povrchní společenská debata rychle mění v řadu urážek a praní špinavého prádla… V inscenaci Divadla Rokoko hraje roli Marty Veronika Gajerová.

* Hra Kdo se bojí Virginie Woolfové je dnes už klasika, pamatujete si, kdy jste ji viděla poprvé?

Inscenaci jsem poprvé viděla v Divadle v Řeznické - Martu tehdy hrála Gabriela Wilhelmová a roli George Jiří Bartoška, mladý pár hráli David Matásek a Jitka Sedláčková. Byl to pro mě opravdu silný zážitek, hlavně kvůli Gabriele Wilhelmové.

* Jak náročná pro vás role Marty je?

Je to hodně náročná role, což je dáno už tím, jak je to skutečně mimořádně skvělá hra. Ale každá role je svým způsobem obtížná, pokud ji chcete dělat co nejpravdivěji.

* Vztah Marty a George, ústřední manželské dvojice, je na první pohled velmi bouřlivý, ale z velké části je to hra. Děje se to podle vás ve vztazích často?

Velmi často.

* Jaká další zajímavá práce vás letos čeká?

Momentálně jsem u Virginie a dál uvidíme… Premiéra 15. 3. v Divadle Rokoko. Režie: Petr Svojtka. V dalších rolích uvidíte Aleše Procházku, Viktora Dvořáka a Veroniku Kubařovou.


Marianne, 27.2.2014, Rubrika: Koktejl, Strana: 18 


 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí