Pavel Khek 
5. 11. 1978 Praha
 
K divadlu se dostal relativně pozdě, studoval je nejprve teoreticky na FFUP v Olomouci a na FFUK v Praze. Posléze přešel od teorie k praxi a vystudoval obor režie na DAMU. Už během studia vytvářel se spolužáky mimoškolní projekty (Shakespearův Sen noci svatojánské inscenovaný v přírodním divadle v Lokti, Mesdames & Messieur Deburau! – projekt spojující pantomimu s činoherním divadlem).  Na základě těchto projektů vzniklo v roce 2006 občanské sdružení Partida, kde po ukončení studia nazkoušel např. Dostojevského Něžnou.

Kromě vlastních projektů (společně s P. Mikeskou založil soubor Anfas) spolupracuje s různými profesionálními divadly, např. s Městským divadlem Zlín, Městským divadlem Most, Jihočeským divadlem, Aqualungem. Po několikaleté spolupráci s mladoboleslavským divadlem se v roce 2011 stal jeho uměleckým šéfem. Vyučoval také na Vyšší odborné škole herecké v Praze a ve zlínské herecké škole.

V Městských divadlech pražských poprvé režíroval v roce 2012 Želary, v dalších sezónách nastudoval Markétu Lazarovou a původní českou inscenaci Veterán, komedii Noc bláznů.  V sezoně 2016/17 se stává kmenovým režisérem.

Aktuální repertoárPo derniéřePři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí