Literatura

V umění, které je druhem odrazu skutečnosti a jedním ze způsobů, jímž poznáváme okolní svět, jsou divadlo a literatura pevně provázány. Dokladem toho je umělecká činnost Městských divadel pražských: dramaturgie intenzivně pracuje s autory na nových dramatech, zadává nové překlady a jevištní adaptace úspěšných literárních děl. V divadle ABC vznikl z bývalé zkušebny komorní prostor přímo určený pro pravidelná literární matiné. Také divadlo Komedie vítá autory, jejich nakladatele i čtenáře s prezentacemi nových knih a debatami nad nimi.

Literární matiné

Horníček 100

Městská divadla pražská si připomínají nedožité sté narozeniny Miroslava Horníčka vzpomínkovým pořadem s ukázkami z jeho textů a života.

Jiřina Šiklová  - Dopisy vnučce

Jak vidí babička dnešní svět? A co by chtěla předat své dospívající vnučce? Jsou totiž témata, ke kterým je potřeba se nahlas vyjádřit. A jsou témata, kterým sluší dialog. Proto pro vás otevřeme tuto knihu a budeme číst...

Další akce

Křest knihy Dominika Melichara

7.  prosince od 19:30 v divadle Komedie

Básník Dominik Melichar vydává po dvou letech novou sbírku. Pojmenoval ji divadelně Mizanscény, jsou v ní oddíly Forbína, Dialogy, Intermezzo… Není tedy náhodou, že si pro její křest zvolil divadlo Komedie. Stejně jako Komedie po dlouhé době vstupuje do nové éry, vstupuje i Melichar do nové poetiky sevřenějších textů a koncepčního uvažování nad poezií. Kromě setkání s autorem a fotografkou Sárou Richterovou, která knihu doplňuje svými pracemi, se můžete těšit na divadelní zpracování básní souborem Nahoď a snad i na hudební závěr, který zatím neprozradíme.