I♥MAMMA Divadlo ABC

Hadar Galron
Detail fotogalerie

Hrají

Simcha, babička Radka Fidlerová
Eti, nejstarší dcera Veronika Janků
Talli, druhá dcera Lenka Zbranková
Lea, třetí dcera Evellyn Pacoláková
Noa, čtvrtá dcera Zuzana Kajnarová
Riki, nejmladší dcera Denisa Pfauserová
Ella, snacha Henrieta Hornáčková / Andrea Daňková
Abigail, dcera Eti Tereza Vítů / Sarah Haváčová
Alma, dcera Talli Eliška Zbranková
Gidi, Dotan, Roni a další muži Lukáš Jurek
 

Režie

Petr Svojtka

Dramaturgie

Jiří Janků

Překlad

Ester Žantovská

Scéna

Jaroslav Milfajt

Kostýmy

Kateřina Hájková

Hudba

Jiří Janouch

Pohybová spolupráce

Svatava Milková

Současná hra o radostech a strastech moderního mateřství. Sedm žen z jedné rodiny, všechny žijí po svém, ale mají něco společného, každá řeší, jak nejlépe naplnit své ženské poslání. V této komediální revue odkryjeme pocity prvorodičky, nahlédneme do vnitřního boje matky – kariéristky, nebo zjistíme, jak to dopadne, když mladá herečka nechtěně otěhotní. V inscenaci ovšem nechybí ani opačný pohled, tedy jak děti různého věku vnímají své matky a budují si své místo ve světě. Izraelská autorka Hadar Galron s nadhledem a nadsázkou nahlíží na velmi intenzivní fáze života žen, které s sebou přinášejí radost a štěstí, ale také bolest a starosti.
 

Inscenace vznikla pod záštitou Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.
JubileeYearsLogo2017-18.png


Na reportáž z první čtené zkoušky se podívejte ZDE.

Délka představení: 2 h 30 | Premiéra: 17.03.2018

Kdy se hraje

Čtvrtek 27.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Pondělí 04.02. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]

Napsali o nás

K této hře zatím nejsou žádné recenze.

Komentáře diváků

Děkujeme za báječné představení I (love)mamma - úžasný výkon všech hereček a jednoho muže herce :-)) - povedlo se, a dámy jsou všechny skvělé a jejich společný manžel a přítel skvěle ten ženský klan doplňuje , smály jsme se s dcerou, plakaly a to nejen my, odcházející divačky žmoulaly v rukách kapesníčky a nenápadně posmrkávali - paráda, tleskám !!!
18. 9. 2018

Dobrý den, včera jsme byly na představení I  MAMMA a něco tak krásného jsme dlouho neviděly. Upřímný smích v průběhu, ale i upřímné slzy na konci, opravdu krásné představení a odraz našich životů. Ještě teď v sobě cítím ty emoce, když o tom píšu. Všem tvůrcům a hercům klobouk dolů, ale hlavně MOC DĚKUJEME, že něco takového umíte přenést. Krásný den a spoustu úspěchů 
6. 5. 2018

Včera jsem byla na představení I love mamma. Jako nastávající matka jsem se v tom opravdu našla :) Pocit mlíka v mozku bych řekla, že je vystihující :D 
Zároveň si dokážu lépe představit co mě v následujících letech s prckem čeká a nemine. 
Je to skvělá komedie ze života a já se nasmála jako už dlouho ne. Děkuji za příjemně strávený čas. Budu všude jen doporučovat.
24. 4. 2018

Představení jsem viděla včera, a je to paráda. Líbily se mi ty pěvecké předěly, ostatně, zpěv a hra k ABC patří. Chvílemi mi tekly slzy smíchu, chvílemi slzy smutku, ale tak to má být, skvěle jsem se bavila. Vřelé díky za to, že se nebojíte v dnešní podivné době zařazovat do repertoáru hry izraelských autorů, viděla jsem za poslední roky všechny, a jsou výborné, originální, působivé.
18. 4. 2018

V pondělí 19. 3. jsem imammu viděla. Představení mohu jen doporučit! Naprosto mne uchvátily výkony Lenky Zbrankové, Henriety Hornáčkové a Denisy Pfauserové. Moc děkuji za skvělý zážitek!
20. 3. 2018

Tuto inscenaci spojuje s úspěšným představením "Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách" vtipný pohled na odvěké prolínání se ženského a mužského světa. Oproti tomuto představení čelí I♥MAMMA dvěma zdánlivým limitům. Zaměřuje se výhradně na ženskou problematiku a vychází z prostředí tradiční židovské komunity. Že se tvůrcům i účinkujícím podařilo tento zdánlivý hendikep více než úspěšně překlenout, svědčily dlouhé a zasloužené ovace ve stoje po premiéře. Přijďte se přesvědčit. Stojí to za to.
18. 3. 2018Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí