Čapek Divadlo Rokoko

Věra Mašková, Pavel Khek
Detail fotogalerie

Hrají

Karel Čapek Jiří Hána
Josef Čapek Milan Kačmarčík
Olga Scheinpflugová Máša Málková
Božena Scheinpflugová Stanislava Jachnická
Václav Havel, Klaus Mann, Edvard Beneš Viktor Dvořák
Hospodyně, Matka Jitka Smutná
Jůla, Boženina kolegyně, Profesorova žena Hana Doulová
T. G. Masaryk, Otec, Kavárník Jan Vlasák
Vlasta, Erika Mannová Petra Tenorová
Jaroslav Aleš Bílík
Václav Michael Vykus
Vančura, 2. profesor, Hlas ze tmy Petr Klimeš
Poláček, 1. profesor Jan Řezníček
 

Režie

Pavel Khek

Dramaturgie

Věra Mašková

Kostýmy

Agnieszka Pátá Oldak

Scéna

Michal Syrový

Hudba

Vladimír Nejedlý

Režisér obrazu

Daniel Hnát

Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou). 

Délka představení: 2 h 20 | Premiéra: 01.01.1970

Kdy se hraje

Pondělí 17.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Čtvrtek 27.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Čtvrtek 17.01. 15:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Čtvrtek 17.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Sobota 26.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Čtvrtek 21.02. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Středa 27.02. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]

Komentáře diváků

Dobrý den plný podzimních radovánek! Moc vám všem chceme poděkovat za nádherné, náročné představení "Čapek". Veliký dík a obdiv patří panu Jiřímu Hánovi v hlavní roli. Zraje jako kvalitní víno. I ostatní účinkující byli výborní!!! Chceme se přijít do divadla na toto představení ještě jednou podívat,protože je plné myšlenek hovořících k současné době. Děkujeme!

1. 10. 2018

Chtěla bych vyjádřit obrovský dík a hlubokou poklonu celému realizačnímu týmu a hercům, kteří se podíleli na hře Čapek. Nelze ani slovy vypovědět, jak intenzivní až mrazivý zážitek jsem si odnesla ze včerejšího představení. Úžasné zpracování kombinující hru, fakta a dobové dokumenty a zároveň probleskující ukázky z Čapkova díla. Emotivně nejsilnějšími okamžiky pro mě byly Čapkova debata se studenty, Matka Jitky Smutné, Masarykův pohřeb, Mnichov a úplný závěr hry. Děkuji také Jiřímu Hánovi za okouzlující osobu Čapka. Pravda, tento kus není příliš veselý, zato má obrovskou vypovídající hodnotu nejen, co se týče Čapkova života a významu jeho osobnosti pro naši zem, ale také paralelami, které tvoří ve vztahu k naší současnosti. Pevně doufám, že hru zhlédne co nejvíce lidí. Upřímně doporučuji. 
28. 2. 2018


Děkuji Vám jménem svým i všech studentů naší školy, kteří se mnou dnes navštívili Divadlo Rokoko, abychom zhlédli představení Čapek, za výjimečný kulturní zážitek. Jsem si jistá, že si právě v divadle řada studentů uvědomila, jak moc jsou Čapkovy myšlenky aktuální a jak moc je naše demokracie ohrožená i dnes.
1. 2. 2018


Opravdu smekám před všemi -  herci, režií, scénářem, kostýmy - zkrátka VŠEMI! Ještě teď zhluboka dýchám! Jak potřebné je to v dnešní zvláštní době, kde se vše překrucuje,  vytrácejí hodnoty a morálka a slovo ztrácí svou sílu, přestává platit! Už dlouho jsem si tak upřímně nepřála, aby představení ještě nekončilo! Z celého srdce si přeji, aby představení vidělo co nejvíce lidí, o což se, slibuji, pokusím i já svým přičiněním.
16. 1. 2018


Chtěl bych poděkovat za včerejší představení Čapek. Hru jsem hltal od začátku do konce a závěrečné standing ovation bylo vskutku na místě! Rád bych tedy alespoň takto virtuálně smekl klobouk nejen před skvělými hereckými výkony, ale především si cením skvělého scénáře a prožitku, který jsem si z divadla odnesl. Moc díky a budu se těšit na další skvělé kusy!
16. 11. 2017


Děkuji za překrásné včerejší představení "Čapek" v Divadle Rokoko. Úchvatný zážitek, po kterém není možné jen tak odejít domů a spát. Musíte o něm přemýšlet, diskutovat, znovu si v mysli přehrávat jednotlivé scény. Jak aktuální téma i dnes! Od začátku do konce skvělé představení a dík patří všem, kdo se na něm podíleli, od vzniku myšlenky divadelně zpracovat toto krátké, ale těžké období v životě Karla Čapka, přes perfektní vystavění scény až po bravurní výkony herců. Všem návštěvníkům divadla ze srdce doporučuji. Nezbývá než si přát více takových počinů. Děkuji za neopakovatelný zážitek.
12. 9. 2017


Nádherný zážitek, Hánův křehký a něžný Čapek, za kterým cítíš obrovskou sílu rostoucí z intelektu, citu a zodpovědnosti, Málkové Scheinpflugová, temperamentní, chytrá, ženská, oba zaklínění do české země svými základními vztahy - sourozenci, dětstvím, rodinou. Těžko lépe ukázat, kudy vede hranice mezi láskou k zemi a péčí o lidi v ní a nacionalismem. Úžasné imaginární setkání dvou intelektuálů, kteří statečně reagovali na dějiny, - prvorepublikový elegán loajální ke státní moci a smýkaný jejími odpůrci a hipík z doby komunismu státní mocí vězněný. Mladí lidé - jedním z nejsilnějších momentů hry je projev Čapka ke studentům - jejich chuť k radikálním řešením, která může být snadno zneužitelná. Diskuse Čapka se studenty - mimoběžná komunikace - víš, že to nemůže dopadnout dobře. Na malých příbezích vystavěný postup radikalizace společnosti pod vlivem vnějších okolností. Prezident Masaryk hovořící o podstatných věcech. Dojemné Ach synku, synku, v té písni je všechno, rodina a péče o svou zem. Tweet na závěr - otevřela se propast veliká. Jitka Smutná procházející hrou jako hospodyně, maminka, pečující žena a na závěr jako Matka, její malé vystoupení - to se nedá vypovědět. Čapek, který ztrácí své malé lidi. Závěrečná otázka - Mělo to všechno smysl? Velké dojetí. Mělo to smysl? Čapek před nás životem a smrtí něco předestřel, co to bylo, je jasné, ale těžko se to pojmenovává, ani slova hledat nechci, velké díky všem z Městských divadel, že jste to všechno ukázali na divadle v takhle krásné podobě, takže za mě jo, mělo to smysl...
4. června 2017

Capek je zivotni role Jirky Hany. Byl excelentni.
3. června 2017Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí