Divadelní představení pro střední školy

Pozornosti středních škol by určitě neměla uniknout tato představení:

Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Ivan Hlas v Divadle ABC spolupracoval už na úspěšném muzikálu Šakalí léta. Tentokrát si přizval ke spolupráci kolegu, Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen...
POZOR: Cena vstupenky je 100 Kč.
Více informací o představení: Bedřich Smetana
 

Čapek

Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.
Více informací o inscenaci ZDE.
 


Evžen Oněgin

Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle. Divadelní adaptaci románu A. S. Puškina zrežíroval pro Divadlo ABC Pavel Khek.
Více informací ZDE.
 


Na miskách vah

Strhující drama o hledání pravdy a společenské zodpovědnosti v totalitní společnosti.
Více informací o inscenaci ZDE.

 

Strýček Váňa

Tragikomedie o velkých touhách a nenaplněných snech.​ V dramatu Strýček Váňa, stejně jako v ostatních vrcholných hrách A. P. Čechova, jde o variaci na téma života na ruské provincii konce 19. století.
Více informací o inscenaci ZDE.

Teror

Interaktivní drama ze soudní síně, jež doslova obletělo celý svět. Divákům se tak dostává naprosto nového divadelního zážitku, pouze na jejich rozhodnutí závisí, jaký konec představení prožijí.
Více informací o inscenaci ZDE.
 

Želary

Adaptace nejvyhledávanějšího bestselleru posledních let.
Nepatetický patos, nehrdinští hrdinové a především neopakovatelná poetika, kterou jako zázrak z čistého nebe vnesla do české literatury zcela jedinečná spisovatelka Květa Legátová, to je východisko k jevištní podobě dvou mimořádných českých knih.
Více informací o inscenaci: Želary

Další informace o  divadelních představeních pro školy.

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí