Divadelní představení pro žáky ZŠ

Pro žáky 1. a 2. stupně základních škol nabízejí MDP několik zajímavých a nekonvenčních setkání s českou i světovou klasikou; setkání, která mohou dobře doplnit vyučování literatury a zároveň kultivovat mladého člověka nepodbízivým, kreativním způsobem.

1. stupeň

Lakomá Barka

Rozverná pohádka pro děti všeho věku o nejlakoměnších ze všech lakomých obyvatel vesnice Dejvice.
Více informací o představení: Lakomá Barka

[do%20stranek/barka.jpg]
 

2. stupeň

 

Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Ivan Hlas v Divadle ABC spolupracoval už na úspěšném muzikálu Šakalí léta. Tentokrát si přizval ke spolupráci kolegu, Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen...
POZOR: Cena vstupenky je 100 Kč.
Více informací o představení: Bedřich Smetana

Čapek

Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.
Více informací o inscenaci ZDE.


Evžen Oněgin

Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle. Divadelní adaptaci románu A. S. Puškina zrežíroval pro Divadlo ABC Pavel Khek.
Více informací ZDE.

Strýček Váňa

Tragikomedie o velkých touhách a nenaplněných snech.​ V dramatu Strýček Váňa, stejně jako v ostatních vrcholných hrách A. P. Čechova, jde o variaci na téma života na ruské provincii konce 19. století.
Více informací o inscenaci ZDE.

České Vánoce

České Vánoce nejsou vánoční hrou v klasickém slova smyslu, ale velmi svéráznou adaptací starého známého příběhu, která je inspirována lidovým barokním divadlem, Ladovskými jesličkami a také dnešní většinově ateistickou společností, která Vánoce již dávno nevnímá jen jako svátky slavící Boží narození. 
Více informací o představení: České Vánoce

Další informace o divadelních představeních pro školy

Těšíme se na vaši návštěvu!

 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí