Herecké kurzy

Městská divadla pražská nabízejí dva typy hereckých kurzů:

Jednodenní herecký kurz – Kurz pro neherce

Chcete si vyzkoušet jaké to je být hercem? Herectví vás vždy trochu lákalo a chcete mu přijít na kloub? Nebo si jen vyzkoušet něco nového a probudit svoji kreativitu?

Nikdy jste neměli odvahu zapsat se do nějakého kurzu, protože co když to nebude ono. Také jste tak trochu zapomněli, že jste kdysi dávno bavili svým vystupováním celou rodinu.

Teď máte jedinečnou šanci přestat o věcech jen přemýšlet a začít je zkoušet. V celodenním hereckém kurzu se pod vedením MgA. Petra Haška, zkušeného režiséra, stanete jeho hereckým souborem a on vás provede jednotlivými hereckými cvičeními. Proniknete do samé podstaty divadla. K něčemu, bez čeho by divadlo vůbec nemohlo existovat, a to je komunikace, vnímání partnera a dramatická situace.

Vše probíhá v kolektivních aktivitách ve velmi příjemné atmosféře. Kurz totiž nestaví na hereckém talentu účastníků, ale na jejich chuti a odhodlání vyzkoušet si divadlo. Proto je vám otevřen v jakémkoli věku.

Navíc nezůstane jen u vaší zkušenosti, součástí kurzu je i vstupenka na představení v našich divadlech a bezprostředně po představení vás čeká diskuse s herci.

ZAŽÍT – VIDĚT – PROPOJIT

Herecký kurz si může zakoupit online nebo na pokladnách divadel. Je možné jej zakoupit i jako dárkový voucher a obdarovaný si vybere konkrétní termín, na který se přihlásí. Kurz lze také objednat s předstihem i pro uzavřenou skupinu.

Více informací se dozvíte na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz nebo na telefonním čísle 222 996 139.

Cena:

Cena kurzu je 1 500 Kč. 


Vícedenní herecký kurz – jak vzniká inscenace a co musí vědět herec, aby v ní mohl hrát

Jak se dělá Revizor

Také vás zajímá, co předchází momentu, kdy se na scéně rozsvítí a herci začínají hrát?

Ale nejste si jistí, jestli je herectví ta pravá profese pro vás? Co vlastně musíte umět a znát? Přemýšleli jste nad tím? A zkoušeli jste to někdy? Být v tom od začátku až do konce. Opravdové publikum. Opravdové divadlo.

V divadelních programech se o tom, jak na to, nepíše a nikdy vás nenapadlo se po tom dále pídit. Možná máte nějaké zkušenosti ze školních besídek. A tím vaše cesta za herectvím skončila.

Teď je ten správný čas se na ni zase vydat. A nebudete v tom sami, pomocnou ruku vám podají profesionálové. V Městských divadlech pražských vám nově nabízíme vícedenní kurz herectví, na jehož konci bude inscenace. Co kdybyste si mohli celý proces vyzkoušet?

  • dramaturgický výklad o díle
  • hledání vlastního tématu hry
  • herecké zkoušky
  • závěrečná prezentace
Buďte součástí divadla!

Bonus:
  • nahlédnutí k profesionálům: otevřená zkouška
  • debata s uměleckým týmem
  • vstupenka na předpremiéru
To vše pod odborným vedením režisérky a herečky Viktorie Čermákové.

Rezervujte si své místo na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz a přidejte pár vět o tom, co vám přijde na divadle dobré, a proč byste se hereckého kurzu na téma Revizor chtěli účastnit.

Věk účastníků: 14+

Počet účastníků: 5–15

Termíny: 
8x středa odpoledne 16.00–19.00. (23. 1., 30. 1., 6. 2., 13. 2., 20. 2., 27. 2., 6. 3., 13. 3. závěrečná prezentace). A dvě soboty: první 2. 2. v čase 10.00–16.00, a druhá sobota 9. 3. mezi 10.00–18.00. Vždy na Malé scéně ABC.

Cena:

40 hodin divadla za cenu 3 900 Kč. Studentská cena 2 900 Kč.
To je hodina divadla za 100 Kč a pro studenty už od 75 Kč.