Pro školy

Myslíme na vás už při sestavování programu divadla. Konkrétně v divadle ABC nezapomínáme na světovou klasiku, které se během hodin literatury určitě věnujete, na repertoáru máme i literární adaptace. Přijďte si pro společný zážitek, který posune vaši školní diskusi dalším směrem. Vaši studenti si tak vyzkouší:

  • proniknout do divadelního světa a být na chvíli jeho součástí
  • zkoušet nové věci
  • tvořit a hrát (si)
  • aktivně se zapojit a vyjádřit
  • myslet v souvislostech

Kontakt pro rezervaci představení: vilem.havranek@m-d-p.cz nebo na telefonu 222 996 114.

Kromě zhlédnutí divadelního představení nabízíme i pohled na divadlo z druhé strany. Vybírat můžete z aktivit různého typu, od seznámení s divadelním procesem, prostorem, divadelní hrou až po vlastní herecké zkušenosti. Tyto aktivity je možné kombinovat i s večerním představením. Vybírat můžete z následujících balíčků:

Zkouška + představení

O čem je vlastně herectví? Jak vypadají herecké zkoušky?
 V tomto formátu máte jedinečnou šanci zažít na okamžik průběh zkoušení v bezpečném prostoru hlediště. A rovnou navázat vaší vlastní hereckou aktivitou na Malé scéně divadla ABC. Pod vedením lektora si projdete několika základními hereckými cvičeními a společně si definujete základní stavební prvky herectví a divadla.
Termín návštěvy divadla pro zkoušku a na ni navazující herecký workshop je potřeba objednat v jiný den než je dopolední představení. Je možné tento balíček kombinovat i s večerním představením. Jde tak o dvě návštěvy divadla.

Lektorský úvod + představení

Neznáte autora? Toužíte znát okolnosti vzniku této divadelní hry? Zajímá vás další autorova tvorba? Chcete slyšet, jaký je inscenační klíč a máte rádi historky z průběhu zkoušení?
Pojďte se s námi naladit. V rámci lektorských úvodů před představením vás připravíme na to, co vás čeká. Poslechnete si zajímavosti o autorovi, ukážeme vám hru v kontextu historických událostí a pomůžeme rozkrýt zásadní témata, která zasahují i naše každodenní životy.
Lektorský úvod probíhá hodinu před představením. Je možné si ho objednat před dopoledním i večerním představením.

Představení + workshop

Kam nás zavedou jednotlivé postavy, jaké jsou jejich motivace a jejich příběhy? Proč se chovají zrovna takhle? Společně vstoupíme do některých situací z představení a budeme hledat, jestli by to šlo i jinak.
Skrze divácký zážitek během představení, nebo vlastní hereckou aktivitu v našich workshopech se žáci učí nejen o divadle a o světě, ale i o sobě. Jsme tady pro vás, abychom vám pomohli objevit potenciál jednotlivých představení, ale i ten váš! Vedli s vámi dialog o divadelním zážitku a ukázali vám možnosti divadla v celé jeho kráse.
Workshop trvá hodinu a půl, probíhá na Malé scéně divadla ABC ve vámi objednaném dopoledním termínu, před workshopem je potřeba navštívit dopolední nebo odpolední představení.

Představení + diskuse s umělci

Kam nás zavedou jednotlivé postavy? O čem to bylo? Proč to hlavní postava udělala? Jak často se zkouší? Co bylo na této roli nejtěžší? Štve herce něco na jejich postavách?
Chcete vaší třídě připravit překvapení a nevšední zážitek? Dejte jim šanci získat odpovědi na jejich otázky. Bezprostředně po představení máte jedinečnou šanci strávit nějaký čas s protagonisty našeho divadla. Můžete položit otázky, které vás pálí, ať už směřují k herecké profesi obecně nebo souvisí se zážitky z právě zhlédnutého představení. Je zde prostor pro diskusi ohledně vyznění inscenace i sdílení různých diváckých úhlů pohledu.
Diskuse probíhají po představení v prostorách hlediště. Jejich termíny jsou aktualizované v programu.

Pro bližší informace o vzdělávacích programech pro školy kontaktujte divadelní pedagožku Lucii Mecovou: lucie.mecova@m-d-p.cz, 222 996 139

PŘEHLED PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY

Rokoko
31.01.2019
10:00

Otec

Florian Zeller

Dojemná a současně vtipná tragikomedie o jednom smutném fenoménu naší doby ‒ Alzheimerově chorobě. 

Pro školy

Rokoko
05.02.2019
10:00

Idiot

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nová adaptace jednoho z  nejvýznamnějších světových románů. 

Pro školy

Komedie
07.02.2019
10:00

Teror

Ferdinand von Schirach

Interaktivní drama ze soudní síně, jež doslova obletělo celý svět. Diváci na konci sami rozhodnou, jaký konec uvidí.

Pro školy

ABC
14.02.2019
10:00

Lakomá Barka

Jan Werich, Gustav Skála

Rozverná pohádka pro děti každého věku o nejlakomějších ze všech lakomých obyvatel vesnice Dejvice.

Pro školy

ABC
19.02.2019
10:00

Tančírna 1918-2018

Jiří Janků, Pavel Khek

Protančete s námi posledními sto lety české historie! Vstupte do naší tančírny a nechte se provést tanečním krokem po důležitých meznících naší republiky! 

Pro školy

ABC
05.03.2019
10:00

Evžen Oněgin

Alexandr Sergejevič Puškin

Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle.

Pro školy

Rokoko
08.03.2019
10:00

Čapek

Věra Mašková, Pavel Khek

Inscenace sleduje poslední chvíle života Karla Čapka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

Pro školy

Rokoko
12.03.2019
10:00

Želary

Květa Legátová

Adaptace nejvyhledávanějšího bestselleru posledních let.

Pro školy