Koncert Emil Viklický Trio a M/Á/J

Koncert Emil Viklický Trio a M/Á/J

Sezonu v Komedii uzavře hudba. Přichystali jsme si pro vás koncert tria významného českého jazzového pianisty a skladatele Emila Viklického a koncert a křest prvního CD skupiny M/Á/J.

Legendární jazzový pianista a skladatel Emil Viklický není jen mistrovským klavíristou, ale též skladatelem vážné i folklorní hudby a světovou osobností, kterou obdivuje i slavný japonský spisovatel Haruki Murakami. Emil Viklický Trio vystoupí ve složení Emil Viklický (elektrické piano), Petr Dvorský (kontrabas) a Jiří Stivín jr. (bicí). Speciálními hosty budou Miroslav Bukovsky (trumpeta) a John Mackey (saxofon).
 
Koncert skupiny M/Á/J opět doprovodí živé animace Michaely Bartoňové, které podporují barevnost a snivost hudby. Kapela, ve složení Michal Kořán (elektronika), Ágnes Kutas (zpěv a housle) a Josef Jindrák (baskytara) v rámci večera pokřtí své první CD. Hudební trio vytváří tajemné melodie, charakteristické jsou opakující se motivy s prvky ambientu a energické maďarské lidové nápěvy.

Lístky na koncert můžete koupit ZDE.

A pokud se chcete naladit na maďarské rytmy M/Á/J už teď, máte šanci hned 1. května. Jejich koncert v Komedii je zdarma!