Otevřená zkouška, vernisáž nebo aromaterapie. Přijďte na Noc divadel!

Otevřená zkouška, vernisáž nebo aromaterapie. Přijďte na Noc divadel!

Městská divadla pražská se i letos zapojila do evropského projektu Noc divadel. Akce proběhne v sobotu 16. listopadu.

Připravili jsme pro vás unikátní program:

Sametovou revoluci připomeneme v rámci Noci divadel v Komedii. V 17.00 ve foyer proběhne vernisáž výstavy Divadlo a revoluce, poté bude následovat beseda Libora Vodičky, Báry Štěpánové i diváků o divadelnosti revoluce a úloze divadla. Večer v Komedii zakončí představení Sláva a pád krále Otakara, vstupenky na něj zakoupíze ZDE.

Těšit se můžete také na otevřenou zkoušku tanečního představení Panoptikum pod vedením Lenky Vagnerové, které bude mít premiéru 7. 12. Zkoušet se bude ve velké zkušebně ve Vodičkově. Dozvíte se mimo jiné třeba to, kde Lenka Vagnerová a její tým čerpají inspiraci. Otevřené zkoušky proběhnou v 15.00, 16.00 a 17.00. Jsou kapacitně omezeny na 30 osob, proto si svoje místo rezervujte na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz. 

Hlavní scéna divadla ABC vám nabídne představení Andělé v Americe, vstupenky zakoupíte ZDE. Půl hodiny před jeho začátkem jste zváni na lektorský úvod a po jeho skončení se můžete zúčastnit soutěže. Stačí se vyfotit mezi kulisami k výše zmíněné hře a fotku sdílet na Instagramu pod #fotkasandelem. Nejhezčí fotka vyhraje vstupenky do divadla!

V divadle Rokoko můžete od 17.00 vidět dojemnou a současně vtipnou tragikomedii Otec o jednom smutném fenoménu naší doby ‒ Alzheimerově chorobě, vstupenky zakoupíte ZDE. Po představení si budete moci popovídat s pracovníky Centra Seňorina – denního stacionáře pro Alzheimeriky – a vyzkoušet si některé z testů sami. Součástí testů budou i různé aktivity na podporu a stimulaci kognitivních funkcí mozku, aromaterapie, cvičení na propojení obou mozkových hemisfér nebo počítačový tréninkový program Happy Neuron, který velmi sofistikovaně posiluje paměť, orientaci, pozornost, logické uvažování a slovní zásobu. 
 
Těšíme se na vás na Noci divadel Městských divadel pražských.