Otevřená zkouška, vernisáž nebo aromaterapie. Přijďte na Noc divadel!

Otevřená zkouška, vernisáž nebo aromaterapie. Přijďte na Noc divadel!

Městská divadla pražská se i letos zapojila do evropského projektu Noc divadel. Akce proběhne v sobotu 16. listopadu.

V každém z našich tří divadel jsme pro vás připravili unikátní program.
Hlavní scéna divadla ABC vám nabídne představení Andělé v Americe. Půl hodiny před jeho začátkem jste zváni na lektorský úvod a po jeho skončení se budete moci zúčastnit soutěže. Stačí se vyfotit mezi kulisami k výše zmíněné hře a fotku sdílet na Instagramu pod #fotkasandelem. Nejhezčí fotka vyhraje vstupenky do divadla!

V divadle Rokoko můžete od 17.00 vidět dojemnou a současně vtipnou tragikomedii Otec o jednom smutném fenoménu naší doby ‒ Alzheimerově chorobě. Také proto budete mít po představení možnost, se na tuto nemoc nechat v našem divadle zdarma testovat s centrem Seňorina. Součástí budou i různé aktivity na podporu a stimulaci kognitivních funkcí mozku, aromaterapie, cvičení na propojení obou mozkových hemisfér nebo počítačový tréninkový program Happy Neuron, který velmi sofistikovaně posiluje paměť, orientaci, pozornost, logické uvažování a slovní zásobu. 

Sametovou revoluci, od které uplyne 30 let, připomeneme v rámci Noci divadel v Komedii. V 17:00 ve foyer proběhne vernisáž výstavy Divadlo a revoluce, poté bude následovat beseda Libora Vodičky, Báry Štěpánové i diváků o divadelnosti revoluce a úloze divadla. Večer v Komedii zakončí představení Sláva a pád krále Otakara.

Těšit se můžete také na otevřenou zkoušku tanečního představení Panoptikum pod vedením Lenky Vagnerové. Zkoušet se bude ve velké zkušebně ve Vodičkově. Dozvíte se mimo jiné třeba to, kde Lenka Vagnerová a její tým čerpají inspiraci. Otevřené zkoušky proběhnou v 15.00, 16.00 a 17.00. Jsou kapacitně omezeny na 30 osob, proto si svoje místo rezervujte na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz. 

Přesné časy a vstupenky na jednotlivá představení naleznete v našem programu ZDE.
Už máte vybráno?