MÁME THÁLII! MÁME THÁLII! MÁME THÁLII! MÁME THÁLII! MÁME THÁLII! MÁME THÁLII! MÁME THÁLII!

MÁME THÁLII!

Viktor Dvořák v sobotu 5. října úspěšně proměnil svoji nominaci a získal Thálii v kategorii Činohra muži za roli Louise Aronsona ve hře Andělé v Americe.

Inscenace Andělé v Americe letos obdržela celkem tři nominace na Ceny Thálie 2019. Kromě Viktora Dvořáka byli do širších nominací navrženi Tomáš Havlínek za roli Priora Waltera a Ondřej Pavelka za roli Roye Cohna.
Předsedkyně činoherní poroty Cen Thálie 2019 Jana Paterová se o nominacích herců z této inscenace vyjádřila následovně: „Andělé v Americe jsou pozoruhodnou inscenací, která se opírá i o další mimořádné herecké výkony, proto se v širší nominaci objevují i Tomáš Havlínek a Ondřej Pavelka. Ještě nikdy se nám nestalo, aby byli tři herci v top desítce za totéž představení.“

Viktorova výhra nás velmi těší a srdečně mu gratulujeme!

O Viktorovi...

Po absolvování DAMU nastoupil do angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde se představil nejen na velké tradiční scéně, ale také v alternativním Studiu Hořící žirafy spjatém s osobností Davida Drábka. Po třech letech strávených v Olomouci se rozhodl odejít do ostravského Divadla Petra Bezruče. Od roku 2009 je členem souboru Městských divadel pražských, kde dosud ztvárnil více než dvě desítky rolí (např. Robert v Mayenburgově hře Perplex nebo Nick v Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové?). Dlouhodobě spolupracuje s divadelní společností Aqualung a pohybovým divadlem Veselé skoky. Divákům je dobře známý také z televizní obrazovky.

Foto: Jaroslav Hauer, Hana Smejkalová