VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH

VÁNOCE V MĚSTSKÝCH DIVADLECH PRAŽSKÝCH

Zpříjemněte si advent a čekání na Vánoce v našich divadlech.
Připravili jsme pro vás nejen Vánoční festival, ale také novou inscenaci pro celou rodinu nebo Vánoční matiné.

Letošní Vánoční festival v Komedii nabídne program pro malé i velké diváky.
Festival zahájíme v sobotu 14. prosince ve foyer divadla Komedie tradičním vánočním příběhem Jak šel Ježíšek do světa a dílničkou pro děti, ve které budou moci napsat dopis Ježíškovi. Program bude pokračovat loutkovou hudební pohádkou Ovečka betlémská, kterou představí studio Damúza. V zápětí na ni naváže další loutkové představení Ukradené Vánoce divadla Toy Machine. Mezi pohádkami v časech 14.00-15.00 a 16.00-17.00 budete mít možnost navštívit další dílničky a vyrobit si ozdoby na stromeček. Sobotu zakončíme koncertem Ondřeje Rumla s názvem Písně, šansony a další harampádí.
V neděli 15. prosince začneme v 13.00 opět dílničkami s ozdobami na stromeček, poté se můžete těšit na vypečenou vanilkovou pohádku Nedopečený koláček, po které bude následovat poslední, tentokrát cukrářská dílnička. Festival zakončíme vtipným rodinným muzikálem O Perníčkovi, který využívá interakci s dětským publikem.

Využijte zvýhodněné rodinné vstupenky.

Novou vánoční inscenaci pro celou rodinu A osel na něj funěl hrajeme v Komedii od 23. listopadu. 
Půvabné vyprávění připravuje režisérka s mimořádným citem pro atmosféru a s velkými zkušenostmi s divadlem pro celou rodinu: Michaela Homolová z libereckého Naivního divadla.
O inscenaci...
Je advent 1932 a před žáky čtvrté třídy Obecné školy ve Vodičkově ulici stane nová učitelka, slečna Vesna Májová. Pokroková kantorka si záhy získá přízeň svých svěřenců a rozhodne se s nimi nazkoušet adventní hru na vánoční besídku. Cesta k cíli ovšem nebude snadná, vždyť ani Marie s Josefem to neměli jednoduché, když cestovali do Betléma. A podobné útrapy sužují i Sáru Ackermannovou a Tondu Svobodu, kteří v adventní hře hrají Marii s Josefem a stejně jako oni putují zasněženou krajinou, jen to tedy není krajina izraelská, ale moderní, pulsující, zasněžená Praha třicátých let…

Vstupenky na představení zakoupíte ZDE.

Vánoční matiné Štědrý večer slečny Zuzanky uvádíme od 1. prosince na Malé scéně divadla ABC.
Ponořte se spolu s námi naplno do vánoční nálady a zpříjemněte si advent tímto poetickým literárně-hudebním pásmem, vycházejícím ze stejnojmenné povídky rakouské spisovatelky s českými kořeny Marie von Ebner-Eschenbach. I díky próze této oceňované autorky konce 19. století si znovu připomeneme sílu svátků z nejkrásnějších a jejich skutečné kouzlo. Uvěřit v něj můžete spolu se Zdenou Hadrbolcovou a malými členy Dismanova rozhlasového dětského souboru v režii Viktorie Čermákové.
O inscenaci...
Slečna Susette, či – jak si raději říká – Zuzanka, je bytost se srdcem plným lásky, ale také duše osamělá. Je zvyklá trávit svůj čas mezi čtyřmi stěnami krásného bytu, který ji spolu s velkým dědictvím odkázala bohatá příbuzná, tu a tam navštívit své sousedy a potěšit jejich malé děti. Někteří ji litují, někteří se ušklíbnou nad životem staré panny, ale Zuzanka si plní každý den svými malými radostmi. A mezi ty největší patří obdarovávání ostatních. Dnes je navíc den slavnostní, Štědrý večer, a pro osamělou slečnu tak začíná tajemný čas plný dobrodružství….

Vstupenky na matiné zakoupíte ZDE.

Představení hostujícího Divadla Lampion České Vánoce Josefa Lady hrajeme v divadle ABC 1. prosince.
Vánoční pohádka plná koled, ve které se vypravíme do idylické středočeské zimní krajiny Josefa Lady a světa jeho populárních vánočních obrázků.
O inscenaci...
Byla tuhá zima a mrzlo, až šindele na střechách praskaly. Lidé byli rádi, že sedí u teplých kamen, a kdo nemusil, ani nevytáhl ze stavení paty. Po zasněžené cestičce spěchali dva lidé, aby ještě za světla došli do nejbližší vesnice a tam si vyprosili teplý koutek k přenocování...

Vstupenky na představení zakoupíte ZDE.