Jak se stát dívkou z titulní strany? Kdo je Kasturba Gándhíová? A co si Jan Hus myslel o ženách?

V rozhovoru Lenky Dombrovské s režisérem Lukášem Brutovským a dramaturgem Miro Dachem se dozvíte, proč se rozhodli inscenovat v divadle Komedie celou Jiráskovu Husitskou trilogii a kdo bude jejím ideálním divákem. Historička Eva Doležalová zrekapitulovala obraz Jana Husa v běhu českých dějin a v článku farářky Církve českobratrské Sandry Silné se dozvíte, jak se mistr Jan Hus díval na ženy a jaké je to být ženou farářkou v 21. století.

Další rubriky se věnují únorové premiéře nového muzikálu Elefantazie, ve kterém režisér David Drábek přiblíží fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka. Jeho životní osud pro časopis sepsala šéfdramaturgyně Městských divadel pražských Jana Slouková. Jana je i autorkou rozhovoru s Tomášem Klusem, který v inscenaci ztvárňuje roli doktora Trevese, Merrickova dobrodince a přítele. Elefantázii je věnovaná i fotogalerie, ve které si můžete krok po kroku prohlédnout, jak vznikala titulní fotografie.

Třetí únorovou novinkou v Městských divadlech pražských je obnovená premiéra inscenace Prodaná nevěsta na prknech prozatímního, stavovského a národního divadla v letech 1868 až 2020.
Co všechno se pod dlouhým názvem skrývá, vám prozradí autoři Petr Erbes a Boris Jedinák v rozhovoru Lenky Dombrovské.

Rubrika Archiv je tentokrát věnovaná muzikálovým inscenacím Městských divadel pražských a určitě zaujmou i PF Adolfa Hoffmeistera. Svou oblíbenou hudbu představí autor hudby k muzikálu Elefantazie Darek Král a Poezii tentokrát pro Moderní divadlo vybrala básnířka Jana Orlová.

Buďte první, kdo si přečte Moderní divadlo! Staňte se odběratelem a další číslo vám v den vydání automaticky zašleme na váš e-mail.
K odběru zdarma se přihlašujte ZDE