PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW. PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW.

PANOPTIKUM. OBLUDÁRIUM. FREAK SHOW.

Prohlédněte si fotky ze sobotní premiéry.​
Nová inscenace ze světa lidských kuriozit Panoptikum vás provede světem podivných stvoření, neuvěřitelných kouzel a mimořádného tance souboru Lenka Vagnerová & Company. 


V dobách, kdy panoptika zažívala svou největší slávu, byla jediným možným útočištěm osob, které společnost zavrhovala a odmítala ze strachu z neznámého a odlišného. Vystavovat ty, kteří neměli kam jít, bylo vydatným zdrojem příjmů pro majitele – impresária. Ve společnosti hladové po lidském utrpení, kterým se může královsky bavit celá rodina, se před pokladnami panoptik táhly fronty ctihodných občanů. Ženy se pak znechuceně odvracely od lidských anomalit, děti si zakrývaly oči hrůzou a muži pohrdavě hleděli do očí stvůrám, které si sotva zaslouží být nazývány lidmi. Bytosti ponížené na exponáty bez osudů, snů a nadějí a přitom lidé, kteří snili, toužili a chtěli žít.
A co když slavná show přestává být atraktivní, putování po odlehlých místech přináší menší zisky a lhostejnější publikum? Co když už není účinkující předmětem výnosného podnikání, stává se břemenem a je potřeba se jej zbavit? V jakých situacích ztrácí lidská duše hodnotu?

Na první reprízu se můžete těšit ve středu 18. 12. v Komedii.
Vstupenky zakoupíte ZDE.