Jak vypadá sloní muž zblízka?

Zkoušky "muzikálu ohavné krásy" Elefantazie spějí do finále a už teď to vypadá, že Elefantazie bude jednou z nejvýpravnějších inscenací Městských divadel pražských. Nezapomenutelný vizuální zážitek umocní původní hudba Darka Krále a texty Tomáše Belka. 

Kromě Sloního muže, jehož maska se vyráběla několik týdnů, se v muzikálu objeví například siamské sestry Blažkovy, vousatá žena Samira, trojnoh Franko nebo haličský obr Moyzess. „Nebyl by to David Drábek, aby zůstal pouze u příběhu Sloního muže Josepha Merricka. Diváci s námi zažijí viktoriánskou Anglii poloviny osmdesátých let se vším všudy. Londýnem se tak toulá třeba i mladý student práv Móhandás Gándhí a temný přízrak Jack Rozparovač je blíž, než by se mohlo zdát. Přesto nám zůstává základní poselství, téma odvahy dokonalých duší v nedokonalých tělech," přiblížila atmosféru dramaturgyně muzikálu Jana Slouková.

Jako Joseph Merrick se představí Tomáš Havlínek, rolí doktora Trevese se po několikaleté herecké pauze vrací Tomáš Klus. „Měl jsem trému. Ale lidi kolem jsou ohromně inspirativní. Dýchají pro tento muzikál. Moc mě baví sledovat, jak na svých rolích pracují, jak je vybarvují a příběhy před námi ožívají. Jsem z nich zkrátka nadšený,“ uzavřel Klus.

Na jedné z prvních kostýmových zkoušek natáčela Kateřina Šrámková. Podívejte se na video!

Chcete vidět i další videa ze zkoušení? Odebírejte náš You Tube kanál.