MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ! MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ!

MASAKRÁLNÍ ARCHEOLOGIE, NOVÁ VÝSTAVA A KONCERT BÁSNÍKA. KOMEDIE JAKO DIVADLO MNOHA TVÁŘÍ!

Komedie se už dávno neomezuje pouze na divadelní představení, je to prostor, ve kterém se střetávají různé druhy umění.
Čtvrteční vernisáž nové výstavy olejomaleb Ivany Mrázkové, kterou doprovodil koncert básníka a písničkáře Jakuba Cermaque Čermáka, je toho jen a jen důkazem. 


Výstava pod názvem U pramene představuje rozměrné i malé olejomalby, které zachycují klidnou a rozbouřenou, temnou a jiskřivou, zmrzlou i valící se vodu.
Tento nezkrotný živel, realisticky – někdy až impresionisticky – zobrazený, vytváří k divadelnímu prostoru kontrast, někdy však s jeho zdmi nečekaně splyne v uklidňující symbióze,“ říká o výstavě programová kurátorka Komedie Lenka Dombrovská.
Výstava v prostorech divadla potrvá až do 22. března. Nezapomeňte tedy na některé z večerních představení vyrazit o něco dřív a obrazy si v klidu prohlédnout. Nebudete litovat!

Víkendový program v Komedii pokračoval premiérou Husitské trilogie. Inscenace představuje tři tváře husitské revoluce, tři velké osobnosti českých dějin a také tři divadelní hry Aloise Jiráska – Jana Huse, Jana Žižku a Jana Roháče.
V roli všech tří Janů se představil náš nový člen souboru Vojtěch Dvořák, v dalších rolích pak třeba Veronika Janků nebo Radim Kalvoda
Jevištní koláž z her je určena převážně mladšímu publiku. Režisér Lukáš Brutovský a dramaturg Miro Dacho se toho snaží dosáhnout použitím současné elektronické hudby v kombinaci s původními texty písní z doby husitské, nebo principem oživlé archeologie, tedy používají dobové předměty, ale neadekvátním způsobem. Neobvyklá je také experimentální scéna od Juraje Kuchárka tvořená třemi plastovými koulemi, ve kterých se celý děj odehrává. 
Původní motiv pravdy a odvahy se nám postupně rozšířil o to, jak se filozofická idea může proměnit až v krvavý fanatismus, když se začne zneužívat mocensky a vojensky,“ uvedl režisér Brutovský. „Je to pokus o kreativní a přitom i kritickou konfrontaci s jedinečnou kapitolou českých dějin,“ uzavřel.

Na první reprízu Husitské trilogie se můžete přijít podívat už zítra! 
Hrajeme od 19. 30 a vstupenky zakoupíte ZDE.