NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY! NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY!

NEUČ ZRŮDU LEKAT SE TMY!

Příběh Josepha Merricka, známého také jako Sloní muž, zpracoval pro Městská divadla pražská David Drábek spolu s textařem Tomášem Belkem a  hudebním skladatelem Darkem Králem v autorském muzikálu Elefantazie, jehož premiéra proběhla v sobotu 1. února v divadle ABC.
V hlavních rolích se představil Tomáš Havlínek, Tomáš Klus nebo Petr Konáš.

Sloní muž byl kvůli vrozené fyzické anomálii oblíbenou atrakcí londýnského obludária konce 19. století. Právě v předminulém století dosáhly přehlídky lidských kuriozit svého vrcholu a právě Elefantazie otevírá svět obyvatel tohoto panoptika.
Chceme se směle popasovat s londýnskými muzikály. Ale to hlavní je filozofie Sloního muže Josepha Merricka - tedy radostné a láskyplné přitakání životu navzdory utrpení. Být druhým posilou a majákem ve tmě,“ uvedl režisér David Drábek.

Kromě Sloního muže, jehož maska se vyráběla několik týdnů a její nasazení zabere několik hodin, se v muzikálu objeví například siamské sestry Blažkovy, vousatá žena Samira, trojnohý muž Franko nebo haličský obr Moyzess.
Nebyl by to David Drábek, aby zůstal pouze u příběhu Sloního muže Josepha Merricka. Diváci s námi zažijí viktoriánskou Anglii poloviny osmdesátých let 19. století se vším všudy. Londýnem se tak toulá třeba i mladý student práv Móhandás Gándhí a temný přízrak Jack Rozparovač je blíž, než by se mohlo zdát. Přesto nám zůstává základní poselství, téma odvahy dokonalých duší v nedokonalých tělech," přibližuje muzikál dramaturgyně Jana Slouková.

V roli doktora Trevese se po několikaleté herecké pauze na jeviště vrátil písničkář a zpěvák Tomáš Klus.
Měl jsem trému. Ale lidi kolem jsou ohromně inspirativní.  Dýchají pro tento muzikál. Moc mě baví sledovat, jak na svých rolích pracují, jak je vybarvují a příběhy před námi ožívají. Jsem z nich zkrátka nadšený,“ prozradil behěm zkoušení před premiérou Klus. 

Elefantazii se ještě před premiérou podařilo vyprodat veřejnou generální zkoušku i předpremiéru a žadné z odehraných představení se zatím neobešlo bez standing ovation!
Kdo jde na Elefantazii, tak by neměl čekat, že je to nějaký rozezpívaný Lynchův film,“ podotkl Drábek. „Je tam více osudů, v tom je to trochu fantasy,“ uzavřel.

Přijďte to posoudit sami! První reprízu hrajeme už tuto středu 5. 2. od 19.00.
Vstupenky zakoupíte ZDE