V HLAVNÍ ROLI: MATURITA! V HLAVNÍ ROLI: MATURITA! V HLAVNÍ ROLI: MATURITA! V HLAVNÍ ROLI: MATURITA!

V HLAVNÍ ROLI: MATURITA!

Cílem nového projektu je upoutat pozornost maturantů na konkrétní dílo světové literatury. Využijeme prostředky, které má divadlo k dispozici a doplníme pohled na hru i o mimoliterární kontext.

Co může divadlo maturantům nabídnout? Dost bylo výkladů a rozborů, divadlo má k dispozici jiné kouzlo. Přímo před očima diváků tak díky hercům ožijí literární postavy a představí některé situace, které zažívají, napoví svůj charakter a přinesou esenci celého díla. Stačí se jen dívat.

A protože každá inscenace je už určitou formou interpretace díla, budou mít maturanti šanci odhalit, co z klasických autorů, zaujalo režiséry natolik, že se rozhodli to ve svém zpracování posílit a zvýraznit. Leckdy by se mohli žáci divit, jaké mají věci souvislosti a třeba se tak naučí nad tituly více přemýšlet.

Jednotlivé tituly budou zpracovány do krátkých videí. Teď vám přinášíme pár fotografií z našeho prvního natáčení.

Herec Tomáš Milostný se na pár okamžiků stává Švejkem a Martin Donutil doplňuje tuto kontroverzní postavu vysvětleními a odbornými pojmy. Švejk a jeho dobrácký úsměv. Jak to máte vy, je to vaše oblíbená postava a souhlasili byste, že je určitým synonymem češství, nebo Švejka opravdu nemáte rádi a rozčiluje vás?

A na podzim budeme v divadle Komedie uvádět premiéru koprodukční inscenace Městských divadel pražských a Staatstheater Augsburgu Švejk/ Schwejk.

Švejkem tak odstartuje cyklus pořadů, které by měly v budoucnosti být samozřejmostí u všech titulů souvisejících s povinnou maturitní četbou.
Ať se mu daří!