DIVADLO V DOBĚ KORONAVIROVÉ: ZÁNIK, PAUZA NEBO POKRAČOVÁNÍ? ČTĚTE NOVÉ ČÍSLO MODERNÍHO DIVADLA!

DIVADLO V DOBĚ KORONAVIROVÉ: ZÁNIK, PAUZA NEBO POKRAČOVÁNÍ? ČTĚTE NOVÉ ČÍSLO MODERNÍHO DIVADLA!

Vyšlo nové číslo časopisu Moderní divadlo. Co se v něm dočtete?

Těšit se můžete na rozhovor s ředitele Městských divadel pražských Danielem Přibylem, ve kterém prozradí, co ho za dobu jeho ředitelování překvapilo nejvíc a jak vnímá ocenění DIVADLO ROKU v současné situaci, kdy nebylo možné tento úspěch ani pořádně oslavit.

Dramaturg, scénárista, herec a rektor Janáčkovy akademie múzických umění Petr Oslzlý přispěl do nového čísla aktuálními i historickými úvahami o divadle v době koronaviru. 
Lucie Vidovicová zhodnotila jakožto socioložka a sociální gerontoložka životní roli seniorů v naší společnosti a přiblížila tak téma, kterým se bude zabývat naše nová inscenace Kanibalky 2: soumrak straců. Na její premiéru se můžete těšit v září v Rokoku.

Jako kontroverzní legendu představil Hanuš Nykl ve svém textu Lva Nikolajeviče Tolstého. Přiblíží vám tak autora, jehož slavné dílo Vojna a mír bude mít v září premiéru v divadle ABC. A v historickém kontextu se historik a archivář Libor Jůn zaměřil na drama Napoleonských válek.

Dvojrozhovor s Davidem a Petrem Dorůžkovými připravila naše dramaturgyně Kristina Žantovská. Dorůžkovi vás v něm mimo jiné pozvou na Literární matiné čerpající ze života jejich tatínka a dědečka Lubomíra Dorůžky Taxe zase ozvi, které uvedeme 30. 9. na Malé scéně ABC.
A v závěru ve svém textu publicista Ivan Motýl uvažuje nad nejdelší divadelní pauzou v historii a nad tím, jaké důsledky aktuální situace přinese.

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.
V tištěné podobě k dostání na naší centrální pokladně nebo u divadel ABC, Komedie a Rokoko od pondělí 11. 5.