RADIKÁL TOLSTOJ, NEJHŮŘE PLACENÁ PRÁCE A CO BUDE PŘES ČÁRU? ČTĚTE NOVÉ ČÍSLO MODERNÍHO DIVADLA!

RADIKÁL TOLSTOJ, NEJHŮŘE PLACENÁ PRÁCE A CO BUDE PŘES ČÁRU? ČTĚTE NOVÉ ČÍSLO MODERNÍHO DIVADLA!

Vyšlo nové číslo časopisu Moderní divadlo. Co se v něm dočtete?

Tešit se můžete na článek k první premiéře sezony, kterou je Vojna a mír a kterou uvedeme už 4. 9. v ABC. O slavné románové epopeji Lva Nikolajeviče Tolstého se rozepsal rusista a vysokoškolský pedagog Tomáš Glanc. 
Tématu nejhůře placené práce a lidí na okraji společnosti, kteří ji vykonávají, se ve svém textu věnuje investigativní novinářka Saša Uhlová. Ta pracovala pod změněnou identitou na nejhůře placených pracovních místech a měsíce sledovala, jaké mzdy zaměstnanci skutečně dostávají. Tyto zkušenosti popsala v reportážích, které knižně vyšly pod názvem Hrdinové kapitalistické prácecož je také název naší nové inscenace. Režisér Michal Hába z těchto materiálů vyšel a zpracoval je do podoby brechtovského divadla. Na výsledek se můžete přijít podívat už 14. 9. do Komedie.  

Naše dramaturgyně Kristina Žantovská pro vás připravila rozhovor s německým dramatikem a režisérem Philippem Löhlem. Česká premiéra jeho hry Přes čáru bude uvedena v překladu Jany Sloukové a režii Tomáše Loužného 30. 10. v divadle Rokoko.
Představíme vám také tvůrce inscenace Krajinou slz souboru Lenka Vagnerová & Company, jejíž premiéru uvedeme 23. 9. v Komedii, nebo výběr z písní libereckého básníka Pavla Novotného.

Ve dvojrozhovoru tentokrát publicistka Veronika Boušková vyzpovídala Simonu Stašovou a Ladislava Freje, kteří se v roli stárnoucích manželů objeví na jevišti divadla ABC v inscenaci Na Zlatém jezeře amerického dramatika Ernesta Thompsona. Na premiéru se můžete těšit už 25. 9. 
V Reportáži vám tentokrát přiblížíme zvířecí terapii, kterou vedle běžné zdravotní péče poskytují v nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Městská divadla pražská od roku 2019 pořádají veřejnou finanční sbírku ve prospěch péče o pacienty v této nemocnici, a tak můžete ve foyer našich divadel do kasiček přispět i vy, protože právě tyto peníze poputují na rozvoj zvířecí terapie.
A ani tentokrát nechybí sekce Lidé a obrazy, kde vám představíme novou členku našeho hereckého souboru Kateřinu Marii Fialovou

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.
V tištěné podobě k dostání na naší centrální pokladně nebo u divadel ABC, Komedie a Rokoko od pondělí 7. 9. 2020.