VÝLET DO ZEMĚ NEZEMĚ, HRDINKA HONZLOVÁ A 90 LET DIVADLA KOMEDIE!

VÝLET DO ZEMĚ NEZEMĚ, HRDINKA HONZLOVÁ A 90 LET DIVADLA KOMEDIE!

Těšit se můžete na dva články věnované naší nové inscenaci Petr Pan. V prvním z nich anglistka a překladatelka Hana Pavelková představí autora této jedné z nejslavnějších postav dětské literatury, kterým je spisovatel James Matthew Barrie. Ve druhém se Milena Šubrtová věnuje samotnému příběhu chlapce, který odmítal vyrůst a tomu, proč je už více než sto let světovým předvánočním evergreenem.

Naší další novou inscenací, kterou zkoušíme, je Honzlová. Hrdinku slavného románu Zdeny Salivarové vám ve svém textu přiblíží dramatička a dramaturgyně Marie Nováková.

Divadelní režisérka Lucie Orbók se ve svém článku s názvem Převýchova divadelníků v Maďarsku zabývá ideologickou válkou a politickým bojem za svobodu a autonomii nejen na jevištích maďarských divadel. Stejně tak básník a spisovatel Max Ščur ve svém textu popisuje povolební protesty v Bělorusku. A o aktuální pandemické situaci jako o napínavém příběhu světa ve své eseji píše studentka AVU Dorothea Hofmeisterová.

Divadlo Komedie tuto sezonu slaví 90 let. O jejím vzniku a proměnách se dočtete na stranách 18-21, kde také naleznete krásné dobové fotografie a plakáty. V dalším článku je Komedie představena v architektonickém kontextu. Dozvíte se, co předcházelo stavbě tohoto paláce Báňské a hutní společnosti a také kdo byl Josef Karel Říha. 

Na závěr vás čeká poezie Anny Brikciusové, Divadelní tipy nebo Výtvarné teritorium.

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.