MÁME NOVÝ PODCAST! DIVADLO DO VAŠICH UŠÍ

MÁME NOVÝ PODCAST! DIVADLO DO VAŠICH UŠÍ

Abychom vám zpříjemnili čekání, než znovu otevřeme, připravujeme pro vás spoustu dalších projektů. Naše vzdělávací videa pro maturanty už jsme vám představili, nyní je doplňujeme také sérií dramaturgických podcastů k inscenacím.

Podcasty vznikají v rámci vzdělávacích aktivit a většího zpřístupňování našich divadel pro zrakově hendikepované. Podpořilo je Ministerstvo kultury ČR.

První díl Vojna a mír vás zavede do světa proslulého Lva Nikolajeviče Tolstého. Literární opus čítající přes 550 postav a 350 kapitol patří mezi zásadní díla světové literatury. V podcastu se dozvíte zajímavosti o vzniku díla, osobnosti autora, postavách a uslyšíte i scény z inscenace. To vše vám prozradí hlasy představitelů hlavních rolí Kateřiny Marie Fialové, Viktora Dvořáka, Tomáše Havlínka a dramaturgyně Jany Sloukové. Tento audio zážitek můžete doplnit také naším zbrusu novým vzdělávacím videem V hlavní roli: Maturita! a to i přesto, že zrovna nematurujete! Krásnou vizuální formou vám prozradí více o zápletce celého díla.

Vaší pozornosti by neměl uniknout ani druhý díl k inscenaci Přes čáru. V podcastu o důmyslné komedii o překračování česko-německé hranice ve vesničce Randhausen hovoří dramaturgyně Kristina Žantovská a seznámí vás s osobností autora Philippa Löhleho, myšlenkami jeho díla a hlavními momenty hry. Uslyšíte také osobní pohled režiséra Tomáše Loužného, šéfdramaturgyně divadel a překladatelky hry Jany Sloukové a herců Evellyn Pacolákové, Zdeňka Vencla, Petra Konáše, Evy Leinweberové a Tomáše Milostného.

V blízké době se můžete těšit na další díly k inscenacím Sláva a pád krále Otakara, Honzlová a Romeo a Julie. Sledujte proto náš web a sociální sítě, ať vám nic neunikne!

KDE SI MŮŽETE NÁŠ PODCAST PŘEHRÁT?
Najdete ho NA NAŠEM WEBU na stránce konkrétní inscenace pod záložkou AUDIO.

Přejeme příjemný poslech!