FAUST, KTERÝ NENÍ NA JEDNO POUŽITÍ, BRECHTOVA MATKA KURÁŽ, WOLFRAM LOTZ A JEHO POLITICI!

FAUST, KTERÝ NENÍ NA JEDNO POUŽITÍ, BRECHTOVA MATKA KURÁŽ, WOLFRAM LOTZ A JEHO POLITICI!

V novém čísle našeho časopisu Moderní divadlo se můžete těšit na rozhovor s herečkou Evou Salzmannovou, která ztvárňuje hlavní postavu Matky Kuráže v inscenaci Matka Kuráž a její děti, kterou pod vedením režiséra Michala Háby právě zkoušíme v divadle ABC. Této inscenaci je věnován také článek od dramaturga a pedagoga Jana Šotkovského, ve kterém pojednává o této Brechtově hře v historickém kontextu.

Další novou inscenací, co pro vás připravuje, je inscenace s názvem Dr. Johann Faust, Praha II, Karlovo nám. 40. Režisér Vladimír Morávek ji společně s naší dramaturgyní Janou Sloukovou připravují na tento rok pro divadlo Rokoko. V článku literárního a divadelního kritika Vladimíra Justa se dočtete, proč není Faust na jedno použití a Faustovi se tentokrát věnuje i náš archiv. U Fausta zůstaneme i v souvislosti s druhým rozhovorem, který tentokrát s režisérem inscenace Vladimírem Morávkem vedla šéfredaktorka časopisu Lenka Dombrovská. 

Básník a prozaista Max Ščur přeložil pro Moderní divadlo protestní verše běloruských umělců, které byly publikovány na webu wir.by v listopadu 2020. Přečíst si je můžete na straně 14 a 15.
A několik stran tohoto vydání je věnováno také otištěné divadelní hře Politici, jejímž autorem je německý básník, scenárista a dramatik Wolfram Lotz, jenž je nositelem Kleistovy a Nestroyovy ceny a stal se „mladým autorem roku“ i „dramatikem roku“ v anketě kritiků Theatre heute.

A ani tentokrát nechybí společenský kontext, ve kterém vás seznámíme s tím, jak chceme naše divadla zpřístupnit zrakově handicapovaným divákům a na závěr na vás čeká fejeton Vladimíra Mikulky, ve kterém se zamýšlí nad samotným významem divadla.

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.