CHAPLINŮV DIKTÁTOR, VYNÁLEZCE TESLA A BURIANOVA STOTŘICÍTKA!

CHAPLINŮV DIKTÁTOR, VYNÁLEZCE TESLA A BURIANOVA STOTŘICÍTKA!

V novém čísle našeho časopisu se můžete těšit na rozhovor s hercem Filipem Březinou, který právě v divadle ABC zkouší filmovou klasiku Charlieho Chaplina Diktátor poprvé v české divadelní adaptaci. Tomuto Chaplinovu nejpolitičtějšímu filmu, kterým otevřeně provokoval německé nacisty, se věnuje také článek filmového historika Martina Kosa.

Archiv se tentokrát zaměřil na stotřicáté výročí narození Vlasty Buriana. Jeho divadelní začátky právě v Rokoku a Komedii vám přiblíží naše archivářka Justina Kašparová.
V dalším z rozhovorů vyzpovídala šéfredaktorka časopisu Lenka Dombrovská teatrologa, kritika a vysokoškolského pedagoga Vladímíra Justa. Mluvili spolu o grotesce, satiře, frašce a dvou významných komicích - Vlastu Burianovi a Charlie Chaplinovi.  

Dramaturg Karel Kratochvíl ve svém textu představí osobnost Nikoly Tesly, jehož vynálezům je také věnovaná naše další nová inscenace Tesla, kterou právě v divadle Komedie zkouší režisér Jakub Maksymov. S ním a také se scénografkou Olgou Ziębińskou si můžete přečíst dvojrozhovor, ve kterém vám celou inscenaci podrobněji přiblíží.

A nebude chybět ani studie od Jana Císaře o autorovi divadelních her Bertoltu Brechtovi, nebo úryvek současné hry Hotel Good luck od Alejandra Ricaña.

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.