PROČ JE ŽIVOT TANGO? BYL KURT VONNEGUT HUMANISTA NEBO BARBAR? A  NE!MUSÍŠ TO VYDRŽET!

PROČ JE ŽIVOT TANGO? BYL KURT VONNEGUT HUMANISTA NEBO BARBAR? A NE!MUSÍŠ TO VYDRŽET!


V novém čísle časopisu se můžete těšit na rohovor s choreografkou a režisérkou Lenkou Vagnerovou, která s herci a tanečníky právě zkouší tanečně hudební inscenaci, takzvanou tango operetu, María de Buenos Aires, která bude mít premiéru v prosinci v divadle ABC. S šéfredaktorkou Lenkou Dombrovskou si tedy povídaly o tangu a také o Michaelu Jacksonovi, Ivanu Acherovi, tréninku, odpočinku i pivu.

Inscenaci María de Buenos Aires se věnuje i další článek od hispanistky, publicistky a spisovatelky Markéty Pilátové. Ta vám objasní, co to znamená když někdo v Argentině řekne: ,,život je tango."

V textu s názvem Humanista a barbar vám literární kritička Hana Ulmanová představí osobnost spisovatele Kurta Vonneguta, jehož Galapágy uvedeme poprvé v prosinci v divadle Komedie.

Tradiční archiv se tentokrát věnuje Františku Fialovi, který vystupoval pod uměleckým jménem Ferenc Futurista a který patřil mezi nejvýraznější osobnosti českého divadla 20. století.

Na českých divadelních fakultách vypukla revoluce, již zažehla červnová performance studentského sdružení NE!MUSÍŠ TO VYDRŽET. Podrobněji se jí ve své eseji věnuje vysokoškolský pedagog Jan Motal.

Ve společesnkém kontextu tentokrát navštívíme Labyrint ticha, Městská divadla pražská totiž zpřístupnila divadlo ABC také pro sluchově handicapované diváky.  

A ani tentokrát nebude chybět trocha poezie, Lidé a obrazy nebo Výtvarné teritorium.

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.